SZYBKA NAWIGACJA: Wprowadzająca strona Šipka Miasto

BŘE

Přechodová lávka v Neborech je na svém místě

Na stavbě obchvatu Třince v úseku Nebory – Oldřichovice se dnes dopoledne stavaři pustili do osazení nové přechodové lávky pro pěší v Neborech. Díky novému ocelovému mostu zůstane zachováno důležité pěší propojení lokality Dušinec na stávající silnici I/11, která je páteřní dopravní osou městské části Nebory. Bez výstavby lávky a navazujícího chodníku by místní obyvatelé měli značně zkomplikovaný a o několik set metrů delší přístup např. k autobusovým zastávkám.

„Přechodová lávka pro pěší měla být původně vybudována v rámci stavby obchvatu Třince. Ale vzhledem k tomu, že nevycházela ekonomika stavby, obrátilo se na nás Ředitelství silnic a dálnic s tím, že je třeba některé dílčí stavební objekty vypustit. V případě této lávky jsme to ale nechtěli dopustit, protože jsme si uvědomovali důležitost této stavby pro místní občany. Proto jsme se rozhodli vzít přechodovou lávku včetně dalších vyvolaných investic na svá bedra,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská a dodala, že na přechodovou lávku a navazujícího chodníku pro pěší se městu nakonec podařilo získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši zhruba 15 milionů korun. Vlastní podíl města činí 2,6 milionů korun. „Existence přechodové lávky a pěší propojení lokality Dušinec na stávající silnici I/11 je pro místní obyvatele naprostou nezbytností, aby se mohli dostat do práce, k lékaři či na autobus. Slíbili jsme, že tuto lávku vybudujeme, a byli jsme připraveni ji zrealizovat, i kdyby se nám dotaci nepodařilo získat,“ podotkla starostka.

Ocelový most na železobetonových základech, který překlenuje silnici I/11, má celkovou délku přes 55 metrů a je široký 3,6 metru. Výška mostu nad terénem je 4 metry.

Samotná stavba obchvatu Třince postupuje a na podzim letošního roku by mělo být hotovo. Tato pozitivní informace vyplynula z velkého kontrolního dne, který v březnu proběhl na stavbě obou úseků. Při této příležitosti se setkala starostka Věra Palkovská na třinecké radnici s ředitelem ŘSD Tomášem Opělou a zástupci zhotovitelů obou úseků.

„Byla jsem informována, že stavba obchvatu Třince běží podle plánu a závěrečný termín říjen 2017 by tak měl být dodržen. Pokud vše dobře půjde, měla by být brzy zahájena i stavba třetího úseku Třanovice – Nebory. Jak přislíbil při své nedávné návštěvě Třince vicepremiér Andrej Babiš, můžeme počítat s tím, že nám pomůže, aby byla stavba třetího úseku přeložky I/11 v co nejkratší době zahájena. Předběžně lze říci, že jestli vše poběží podle plánu, měla by stavba třetího úseku odstartovat v květnu. V říjnu se můžeme těšit na zprovoznění obchvatu v úsecích Bystřice – Oldřichovice a Oldřichovice – Nebory. Držme si palce,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

DSC_0043.jpg DSC_0016_3592.jpg DSC_0021_3593.jpg DSC_0025_3594.jpg DSC_0038_3595.jpg DSC_0015_3596.jpg DSC_0010_3597.jpg

Vloženo:20.3.2017 12:26
Zobrazovat do:  7.4.2017 23:59    ok