RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityDUB
6
Obrázek ke zprávě

Ukliďme si Třinec! Zapojit se může každý!


Do celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! se i v letošním roce zapojí město Třinec. I když hlavní úklidový den připadá na sobotu 8. dubna, do jarní očisty svého okolí se může v rámci oslav Dne Země zapojit každý v průběhu celého dubna. Jak to bude fungovat? Úklidy mohou organizovat osadní výbory, občanská sdružení nebo i skupiny občanů. K akci se mohou přidat všichni, kterým není stav naší přírody a našeho města lhostejný.

Stačí si vytipovat místo, které by stálo za to uklidit, a vrhnout se do práce. Plastové pytle si lidé mohou vyzvednout na odboru životního prostředí třinecké radnice v kanceláři 113. Po ukončení akce město zajistí odvoz odpadu z dohodnutého místa. Se svými požadavky kontaktujte Městský úřad Třinec, odbor životního prostředí a zemědělství na tel. 558 306 319 nebo 558 306 320.

Pracovní rukavice si v rámci dobrovolnické akce nasadí i vedení města, které vyrazí ve čtvrtek 27. dubna uklízet některá veřejná prostranství v centru města. Přidají se k nim i zaměstnanci městského úřadu, kterým se v loňském roce v rámci této akce podařilo sesbírat celkem 128 pytlů odpadků. „Čistota každého města je vizitkou jeho obyvatel. Třinec je přece naše město a na nás všech záleží, jak ulice města vypadají. Tak pojďte do toho s námi a pomozme společně Třinci k jarní očistě,“ vyzvala k úklidu starostka Věra Palkovská.

Další informace o dobrovolnické akci, která je určena všem, kterým vadí nepořádek a kteří mají chuť s tím něco udělat, lze najít na www.uklidmecesko.cz.


Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:6.4.2017 09:53
Zobrazovat do:  30.4.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku