DUB

Klub Marie pomáhá ženám už 20 let

Už dvacet let podává pomocnou ruku ženám s nádorovým onemocněním prsu třinecký Klub Marie. Letošní výročí si jeho členky připomněly ve středu 5. dubna na společném setkání, které proběhlo za přítomnosti starostky Třince Věry Palkovské v sále klubu PZKO na Terase.

„Ceníme si toho, že v našem městě funguje taková organizace jako je Klub Marie. Aktivity klubu jsou velmi potřebné nejen pro ženy, které procházejí onemocněním, ale také pro jejich nejbližší okolí. Společná setkávání, vzájemná sdílení a podpora je při léčbě nepostradatelná. Klub Marie dodává ženám sílu a naději, protože dnes už je při včasném záchytu tohoto onkologického onemocnění velká šance na úplné vyléčení. Ženy jsou pilířem fungující rodiny, a proto Klub Marie v jeho aktivitách dlouhodobě podporujeme a budeme podporovat i v budoucnu,“ uvedla starostka Věra Palkovská a poděkovala kyticí tulipánů předsedkyni klubu Marii Adamusové.

Klub Marie byl založen v roce 1997 a sdružuje ženy z celého regionu Třinecka, Jablunkovska a Těšínska, které se setkaly s touto zákeřnou nemocí. Jeho smyslem je pomoc a podpora, která je pro každého nemocného nepostradatelná pro zlepšení fyzického a psychického zdravotního stavu, a je stejně důležitá i po léčbě při návratu do běžného života.

Bohatá činnost klubu je zaměřena na organizování společných schůzek, arteterapii, relaxační cvičení, společné návštěvy různých společenských akcí nebo organizování rekondičních pobytů. Součástí jeho činnosti je také prevence a celá řada aktivit na podporu informovanosti o tomto onemocnění. Podrobnější informace a kontakty najdete na www.klubmarie.wbs.cz

DSC_0104_3645.jpg DSC_0079_3646.jpg DSC_0083_3647.jpg DSC_0091_3648.jpg

Vloženo:10.4.2017 11:20