QUICK NAVIGATION: Home page Šipka The town
Aktuality

Detail aktualityDUB
6

Finanční dar pomůže k rekonstrukci zahrady


Na příjemné posezení v nově upravené zahradě se mohou těšit senioři navštěvující Klub seniorů na Husově ulici. Díky finančnímu daru společnosti DONGWON CZ ve výši 300 tisíc korun bude moci projít stávající venkovní prostor rekonstrukcí už v letošním roce. „Peněžní dar nám pomůže, abychom zahradu seniorům zpříjemnili dříve, než bylo původně v plánu, protože celkové náklady na její úpravu jsou mnohem vyšší a rozpočet města má své limity,“ vysvětlila starostka Věra Palkovská.

Přilehlý venkovní prostor u Klubu seniorů získá díky revitalizaci novou atraktivnější podobu a vhodně poslouží pro volnočasové aktivity a k odpočinku seniorů. Během pobytu na zahradě se budou moci uživatelé scházet v novém altánu, vyzkoušet si hru pétanque nebo si zahrát kuželky.

„Řada seniorů se chce i v pozdějším věku bavit, setkávat se a vzdělávat se, proto se snažíme vytvářet jim co nejpřívětivější podmínky pro jejich podzim života, a to nejen širokou nabídkou sociálních služeb, ale také množstvím vhodných volnočasových aktivit od univerzity třetího věku po nejrůznější aktivity v Klubu seniorů, v městské knihovně a na dalších místech. Klub seniorů svou širokou nabídkou aktivit významně obohacuje kulturně společenské i sportovní vyžití starší generace,“ dodala starostka.

Společnost DONGWON CZ, působící na průmyslové zóně Baliny, nastartovala s městem Třinec před čtyřmi lety společný program orientovaný na sociální oblast, v němž se zaměřuje na potřeby seniorů, dětí a zdravotně handicapovaných občanů Třince. Firma už finančně podpořila například denní stacionáře Paprsek, Radost a Jantar, dále také pedagogicko-psychologickou poradnu v Třinci nebo SŠ, ZŠ a MŠ na Jablunkovské ulici.

„Máme radost, že firmy na naší průmyslové zóně mají vztah k regionu, vytvářejí nová pracovní místa a navíc myslí na druhé. Chtěla bych firmě DONGWON CZ zvlášť poděkovat za podporu a spolupráci v oblasti společenské odpovědnosti. Vážíme si toho, že se firma rozhodla investovat do sociální oblasti a být prospěšná tam, kde jsou jiní odkázáni na pomoc ostatních,“ uvedla starostka.


Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:6.4.2017 14:23
Zobrazovat do:  21.4.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku