DUB

Třinec je šestým nejpřívětivějším městem pro podnikatele v ČR

Po vítězství a zisku titulu Město pro byznys v Moravskoslezském kraji se Třinec stal šestým nejpřívětivějším městem pro podnikání v rámci České republiky. Od loňska si tak o jednu příčku ještě polepšil. Tato pozitivní zpráva vyplynula z celostátních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys, jehož vyhlašovatelem je týdeník Ekonom. Titul Město pro byznys v celorepublikovém měřítku získal Pelhřimov, v TOP 10 zastupuje Moravskoslezský kraj pouze Třinec.

Vítězství v Moravskoslezském kraji a umístění na přední příčce v celorepublikovém měřítku si Třinec zasloužil především díky především velkému meziročnímu nárůstu ekonomických subjektů, skvělému hodnocení ukazatele iRating, který hodnotí mimo jiné také hospodaření radnice a v neposlední řadě také nejvyššímu podílu firem s více než padesáti zaměstnanci v celém regionu.

„Umístění mezi desíti nejlepšími městy pro byznys v ČR pro nás znamená velké povzbuzení do další práce a potvrzení, že jdeme správnou cestou. Je vidět, že nejde o chvilkovou záležitost, ale o výsledek dlouhodobé práce a fungující spolupráce s podnikatelskými subjekty v čele s Třineckými železárnami. Ale nesmíme usnout na vavřínech, pořád je co zlepšovat,“ komentovala umístění Třince jeho starostka Věra Palkovská.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotil letos již podeváté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí města Prahy. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií - podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Celkem výzkum hodnotí 34 kritérií, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam.

Nejlépe hodnocená města celkově bodují především vyšším podílem velkých zaměstnavatelů, dobrým hospodařením, nižší nezaměstnaností, dobrým hospodařením radnic a také nižšími místními poplatky.

Více na www.mestoprobyznys.cz.

Vloženo:21.4.2017 09:50