KVĚ

Kvalifikační a personální agentura, o.p.s. propojuje svět seniorů a mladých lidí

Kvalifikační a personální agentura, o.p.s. je se svým projektem počítačového kurzu pro seniory zařazena do finálového kola o získání grantového příspěvku hypermarketu Globus. Kvalifikační a personální agentura, o.p.s. svým projektem reaguje na velký zájem seniorů o moderní technologie, kdy opakovaně realizuje počítačové kurzy pro seniory založené na modelu, kdy se lektory těchto kurzů stávají studenti středních a základních škol. Cílem projektu je nejen přiblížit seniorům virtuální svět, ale hlavně také propojit dvě odlišné generace – seniory a studenty, aby se navzájem tyto dvě skupiny obohatily svými dovednostmi a zkušenostmi.

Výuka bude probíhat během léta 2018, a to tak, že každý student bude mít na starost jednoho seniora, kterému přizpůsobí styl a rychlost předávání informací. Senioři se zaměří na výuku v oblastech např. nakupování přes internet, využívání služby skype či elektronické pošty, práce s fotkou, videem a také využívání sociálních sítí atd. Výši příspěvku na projekt Kvalifikační a personální agentury, o.p.s. můžete svým hlasováním ovlivnit i Vy. Nadační fond hypermarketu Globus vybral z našeho regionu 3 veřejně prospěšné projekty, které podpoří celkovou částkou 260 000 Kč. Na realizaci projektu s největším počtem hlasů přispěje částkou 130 000 Kč, druhé místo získá 80 000 Kč a třetí 50 000 Kč. Projekt Kapy, o.p.s. je jediným třineckým projektem, který se v nadačním fondu hypermarketu Globus uchází o podporu.

Vloženo:10.5.2017 15:23
Zobrazovat do:  31.5.2017 23:59    ok