KVĚ

Knihovna Třinec opět pootevře dveře do světa vědy

Třinecká knihovna pokračuje ve spolupráci s Akademií věd ČR a už podruhé se připojuje k celostátní akci nazvané Jarní exkurze do světa vědy. Tato volná část festivalu Týdne vědy a techniky AV ČR probíhá v Třinci v měsících květnu a červnu. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý a bohatý program, kde nechybí přednáška, debatní večer, exkurze, výstava i science show. Jarní festival začal 15. 5. 2017 v Café Čítárna otevřením výstavy nazvané České vědkyně a jejich přínosy nejen české vědě.

Koncem května se senioři vydají na exkurzi do Archeoparku Chotěbuz – Podobora a blíže poznají aktivity Těšínského muzea. V červnu budou mít možnost studenti základních škol a gymnázia navštívit představení divadla fyziky ÚDIF a široká veřejnost příležitost setkat se se dvěma významnými osobnostmi z oblasti vědy – bývalými předsedy Akademie věd ČR, a to Helenou Illnerovou a Jiřím Drahošem. Mohou poznat tyto osobnosti osobně, dozvědět se poutavou formou detailní informace o jejich práci a odnést si nevšední zážitky. Třinecký měsíc s vědou ukončíme dnem otevřených dveří třinecké hvězdárny. Podrobný program najdete v příloze.

Vstup na všechny akce Jarních exkurzí je zdarma, platí se pouze doprava do Archeoparku.

O důvodech propagace vědy a techniky v třinecké knihovně se vyjadřuje organizátorka z Knihovny Třinec Miroslava Vápeníková: „Naší snahou je popularizace vědy, společné hledání otázek a odpovědí, představení vědců jako inspirativních osobností a prezentace konkrétních vědeckých výzkumů. Jde nám o možnost prolomit bariéry mezi vědci a širokou veřejností, sdílení zajímavých poznatků a navrácení vědy do naší kultury.“

S Jiřím Drahošem o Vědě života barva WEB.jpg _DSC0825.jpg JEDSV 2017 všeobecný plakát WEB.jpg Náš vnitřní čas WEB.jpg Archeopark WEB.jpg

Vloženo:18.5.2017 08:51
Zobrazovat do:  9.7.2017 23:59   stop