Děti se mohou těšit na novou tělocvičnu

„Třinec dětem – Trzyniec dzieciom“. Tak zní motto vyryté do desky na základním stavebním kameni budoucí tělocvičny, která vyroste mezi ZŠ s polským jazykem vyučovacím Gustawa Przeczka a Jubilejní Masarykovou základní školou v Třinci. Nová tělocvična, na jejíž základní kámen slavnostně poklepala 4. září starostka Třince Věra Palkovská společně s polským generálním konzulem Januszem Bilskim, senátorem Jiřím Cienciałou a ředitelkami obou škol, Annou Ježovou a Darjou Hoffmannovou, poskytne žákům potřebné kvalitní a moderní zázemí pro sportovní aktivity. Tělocvična by měla stát do konce příštího roku.

„Mám radost, že se po po letech vyjednávání a příprav podařilo dospět až k tomuto okamžiku, kdy poklepáváme na základní kámen naší vysněné tělocvičny. Těšíme se na ni všichni, jak učitelé, tak žáci, kteří se mohou pochlubit řadou sportovních úspěchů. V současné době naše škola disponuje pouze malou tělocvičnou, navíc s nízkými stropy, která žákům neposkytuje dostatečné zázemí. Chtěla bych poděkovat paní starostce, vedení města a zastupitelům, že se podařilo najít na tuto potřebnou investici finanční prostředky,“ uvedla ředitelka polské základní školy Anna Ježová.

Novou tělocvičnu uvítají i žáci a učitelé Jubilejní Masarykovy ZŠ. „Učitelé a žáci získají novou motivaci ve vztahu k tělesné výchově. Učitelé mohou nejen začlenit do výuky nové aktivity náročné na prostor, ale také na rozměrovém hřišti realizovat sportovní disciplíny podle skutečných pravidel a zároveň organizovat sportovní soutěže třeba v rámci prohlubování spolupráce s polskou základní školou. Nová tělocvična jistě posune naši spolupráci ještě na vyšší úroveň. Už se na to těšíme,“ dodala ředitelka Jubilejní Masarykovy ZŠ Darja Hoffmannová.

„Projekty a investice, které souvisejí s pohybem a tělesnou zdatností, maximálně podporujeme, protože nám velmi záleží na zdravém vývoji naší nejmladší generace,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská a dodala, že si velmi cení soudržnosti a spolupráce mezi polskou a českou školou. „Kde se lidé umějí domluvit, tam se daří dobré věci a z výsledku společného snažení pak mají užitek všichni. Budeme i nadále dělat všechno pro to, aby se česko-polským vztahům v Třinci dařilo,“ podotkla starostka.

V nové budově budou mít žáci k dispozici kromě samotné tělocvičny také menší zrcadlový sál, který využijí například při rytmice nebo tanci. Projekt pamatuje i na učitele tělocviku, kteří zde budou mít své kabinety, a nezbytnou součástí budovy bude i sociální zařízení včetně sprch. Tělocvična nabídne veškeré potřebné zázemí pro řadu sportů jako je volejbal, košíková, badminton, floorbal atd. Bude vybavena také elektronickou tabulí, teleskopickou tribunou, sportovním zařízením a ochrannými sítěmi. Všechny školní budovy budou s tělocvičnou propojeny v jeden celek chodbou nebo krytým zastřešením, takže se do ní děti pohodlně dostanou suchou nohou. Budoucí tělocvična poslouží nejen žákům polské a české základní školy, ale budou ji moci využít i rodiče žáků, sportovní kluby a širší veřejnost.

DSC_1216.jpg nová tělocvična - vizu 2.jpg nová tělocvična - vizu.jpg

Vloženo:4.9.2017 12:33