Děti si dnes vyzkoušely nové atraktivní dopravní hřiště

Od nového školního roku slouží školákům v Třinci k výuce dopravní výchovy moderní dopravní hřiště. Plocha pod stávajícím dopravním hřištěm na Lesní ulici totiž patří Úřadu pro zastupování státu, které ji dalo do dražby, a město tak muselo hledat jiné vhodné místo, kde se děti mohly učit pravidlům silničního provozu. „Dbáme na bezpečnost dětí a moc nám záleží na tom, aby se děti uměly pohybovat v silničním provozu a znaly jeho pravidla. Proto jsme uvítali, když nám společnost Steel Ring poskytla plochu k pronájmu za jednu korunu ročně," uvedla starostka Třince Věra Palkovská. Město zajistilo na své náklady vyznačení vodorovného dopravního značení, nákup dopravních značek a semaforů.

"Toto dopravní hřiště umožňuje provádět výuku dopravní výchovy v úplně jiných podmínkách a v daleko vyšším komfortu. Předchozí hřiště se vůbec nemohlo rovnat tomu, co mají dětí k dispozici nyní,“ dodala starostka s tím, že by hřiště mohlo posloužit i školám z okolních obcí. Atraktivní dopravní hřiště s veškerým potřebným zázemím si dnes jako první vyzkoušeli žáci ZŠ Oldřichovice.

V rámci dopravní výchovy získávají školáci znalosti a dovednosti potřebné k samostatné účasti v „ostrém“ silničním provozu jak v teorii, tak v praxi. V hlavní budově mají žáci k dispozici dvě učebny pro výuku teorie, jednu menší pro zhruba 20 - 30 dětí, do druhé se vejde až 200 lidí. Dále má město k dispozici garážový box pro uskladnění kol a přenosného dopravního značení. Samozřejmostí je i sociální zařízení. Výcvik na dětském dopravním hřišti bude probíhat tři dny v týdnu, vždy v pondělí, úterý a středu a povedou ho strážníci městské policie.

„Počítáme s tím, že na novém dopravním hřišti budou každoročně probíhat oblastní kola Dopravní soutěže mladých cyklistů a ve spolupráci s Krajským úřadem MSK rovněž plánujeme, že se zde v příštím roce uskuteční krajské kolo této dopravní soutěže,“ podotkla starostka.

DSC_1396.jpg DSC_1399.jpg DSC_1405.jpg DSC_1407.jpg DSC_1411.jpg

Vloženo:7.9.2017 13:57