Cena města Třince pro Otona Hilu

Mezi nositele Ceny města Třince se v sobotu 9. září 2017 zařadil taneční mistr Oton Hila, který toto významné ocenění obdržel za dlouholeté úspěšné vedení kurzů společenského tance a Tanečního klubu Elán, za vynikající reprezentaci města a regionu v oblasti tanečního sportu. Cenu města Třince převzal pan Hila u příležitosti oslavy svého životního jubilea z rukou starostky města Věry Palkovské. „Taneční klub Elán už přes třicet let neodmyslitelně patří ke společenskému životu našeho města a regionu. Jméno Otona Hily je v Třinci synonymem úspěchů Elánu, ale také synonymem píle, vytrvalosti a nadšení. Proto mu Cena města Třince právem náleží,“ uvedla starostka.

Oton Hila založil Taneční klub Elán v květnu 1982 s myšlenkou dát mladým lidem možnost rozvíjet svůj talent v oboru společenského tance. Zájem o společenský tanec a členství v TK Elán rostl a v roce 1984 začal klub přijímat a trénovat i děti. V osmdesátých letech 20. století vystoupili tanečníci Elánu s poutavým programem v Polsku, Maďarsku, Jugoslávii, Rumunsku, v Německu a Rusku. V devadesátých letech přišlo období slávy Elánu, kdy téměř v každém roce získaly třinecké páry titul mistra České republiky. V Třinci organizoval klub soutěže „Hutnické mládí“ a „Třinecký benjamínek“, v roce 1992 se v Třinci konalo „Mistrovství Moravy a Slezska“, v dalších letech tu byla mistrovství republiky družstev a jiné soutěže.

Pan Oton Hila se narodil 12. září 1937 v Darkově, vyrůstal v hornické kolonii, rodinnou hornickou tradici přerušil studiem na Střední zemědělské škole v Českém Těšíně. V Třinci žije od roku 1964. V zemědělské výrobě pracoval čtyřicet let, a to v různých vedoucích funkcích. Při zaměstnání vystudoval v šedesátých letech ostravskou konzervatoř, obor společenský tanec, ve svých šedesáti čtyřech letech ukončil studium sportovního tance na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Taneční činnosti se věnoval padesát osm let, výrazně se podílel také na organizaci klubové činnosti, na získávání financí, dotací, to vše od r. 1982 do roku 2008, kdy se vedení TK Elán ujal syn Marek Hila.

V současné době zúročuje pan Oton Hila své zkušenosti jako člen poroty tanečních soutěží, vede taneční kurzy, vyučuje tanec dětí a mládeže s handicapem.

cena města Hila 3.jpg Hila.jpg

Vloženo:11.9.2017 15:07