Soukromí seniorů ochrání řetízky

Pocit bezpečí v domácím prostředí má pro seniory v dnešním světě velký význam. Proto se odbor sociálních věcí města Třince společně s Městskou policií Třinec a Policií ČR opětovně pustil do realizace projektu zacíleného právě na seniory a zdravotně postižené, kterým bude bezplatně namontován na vstupní dveře domácností kvalitní bezpečnostní řetízek.

„Stejný projekt zaznamenal u třineckých seniorů úspěch už v roce 2013, proto jsme se rozhodli na něj navázat a realizovat ho znovu. Montáží této ochrany před nechtěnou návštěvou chceme zvýšit jak bezpečnost starších a handicapovaných lidí při kontaktu s cizími osobami, tak jejich vnitřní pocit bezpečí,“ uvedl místostarosta Třince Radim Kozlovský.

Realizace projektu proběhne na podzim 2017 s překlenutím do roku 2018. O řetízek si mohou žádat senioři starší 65 let a občané se zdravotním hendikepem žijící na území města Třince. „Předpokládáme, že bude namontováno zhruba 170 kusů řetízků,“ dodal místostarosta. Vyplněnou žádost lze podávat od středy 20. září 2017 na podatelně městského úřadu nebo na odboru sociálních věcí v kanceláři č. 349 u Bc. Mileny Haškovcové, případně ji lze zaslat poštou. Předtištěné formuláře žádostí jsou k dispozici u Bc. Haškovcové, v Klubu seniorů na ul. Husova 404 nebo v městském informačním centru v budově knihovny na ul. Lidické. Žádost v elektronické podobě naleznete také v odkazu Prevence kriminality. V žádosti je mj. třeba uvést platné telefonní číslo, na kterém budeme žadatele informovat o termínu montáže bezpečnostního řetízku.

Montáž bezpečnostních řetízků na vstupní dveře v bytech bude probíhat za přítomnosti strážníka městské policie nebo příslušníka Policie ČR, se kterým si senioři mohou popovídat o zásadách bezpečné komunikace s neznámou osobou. Přítomný policista jim osobně vysvětlí, jak se chovat v případě, že by do bytu chtěl vniknout cizí člověk, upozorní, na co si dávat pozor, a předá seniorům informační leták s užitečnými radami a informacemi.

Projekt je v souladu s cíli stanovenými ve Strategickém plánu města Třince pro období 2014-2020, v Plánu prevence kriminality města Třince na léta 2016 – 2020 a v souladu s Koncepcí prevence kriminality Moravskoslezského kraje na období 2017 – 2021.

Vloženo:20.9.2017 08:00
Zobrazovat do:  15.10.2017 23:59   stop