ŘÍJ

Třinec pamatuje na společenské vyžití seniorů

Třinec potvrdil svou pověst města, které myslí na starší generaci. Po loňském ocenění Třince jako nejpřívětivějšího k seniorům v Moravskoslezském kraji vyslovila letos Krajská rada seniorů Třinci oficiální Společenské poděkování za vynikající práci ve prospěch seniorů. Stalo se tak u příležitosti krajských oslav Mezinárodního dne seniorů, který proběhl 1. října v Hlavnici u Opavy. Při této příležitosti ocenila Krajská rada seniorů i činnost Klubu seniorů města Třince, kterému udělila Certifikát dlouhodobě vysoce aktivní seniorská organizace.

„Obou ocenění si velmi vážíme a vnímáme, že veřejnost cítí podporu města Třince seniorům nejen v oblasti nabídky široké sítě sociální služeb, ale také v nabídce různých aktivizačních činností pro seniory. Nabídku Klubu seniorů využívá přes 300 občanů v různých činnostech (cvičení na míčích, jóga, šachy, kulečník, stolní tenis, severská chůze, vaření, plavání, internetový kabinet, deskové a karetní hry, rukodělné výrobky, ve vzdělávání (počítače, angličtina a němčina na různých úrovních, „Seniorgymnázium“). Dále senioři jezdí na zájezdy, na výlety, vzájemně se setkávají např. u grilování v nově upravené zahradě s novým altánkem. V rámci klubových činností pracují dobrovolně bez nároku na odměnu někteří senioři jako vedoucí dílčích klubových činností a mám za to, že ocenění činnosti Klubu seniorů patří také i jim,“ komentovala ocenění vedoucí odboru sociálních věcí Ellen Raszková.

„Aktivní život seniorů je předpokladem harmonického a spokojeného prožití života naších starších spoluobčanů. Proto je naší prioritou nejen zabezpečit širokou nabídku sociálních služeb pro seniory, ale taky vytvářet nabídku aktivit, které uspokojí jejich touhu po vzdělání, snahu učit se novým dovednostem ale především potřebu sdružovat se, vyměňovat vlastní zkušenosti, a sdílet společné prožitky. Tyto aktivity zabezpečujeme nejen prostřednictvím Klubu seniorů a příspěvkových organizací města Třince jako je knihovna, kino Kosmos, STaRS nebo DDM, ale také ve spolupráci s neziskovými organizacemi,“ dodal místostarosta Třince Radim Kozlovský.

Město Třinec před několika lety získalo prvenství v celorepublikové soutěži Obec přátelská rodině a před rokem bylo Výzkumným ústavem práce a sociálních věcí rovněž vyhodnoceno jako jedno z deseti obcí s rozšířenou působností v ČR, ve které jsou nejdostupnější služby sociální péče u nás.

Vloženo:5.10.2017 08:27
Zobrazovat do:  29.10.2017 23:59    ok