ŘÍJ

Rekonstrukce chodníku a silnice ovlivní dopravu na ul. Nádražní a Těšínské

V pondělí 9. října začnou stavební úpravy chodníku podél silnice II/468 (ulice Těšínská a Nádražní) v Třinci. Rekonstrukcí postupně projde celý úsek od kruhového objezdu u „myší díry“ po čerpací stanici RASAM Cars. V rámci projektu proběhne i rekonstrukce zastávky Třinec, Konská, výklopník ze směru do města Třinec. Stavební práce odstartují 9. října v 9:00 první etapou od čerpací stanice směrem k Nádražní bráně do Třineckých železáren. V souvislosti se stavebními úpravami dojde k částečnému dopravnímu omezení, které se dotkne jak pěších, tak řidičů.

Vozovka bude v uvedených místech v obou směrech jízdy zúžena a mezi ní a staveništěm bude zřízen 1,5 metrů široký oddělený koridor pro chodce. Prosíme řidiče při průjezdu tímto úsekem o zvýšenou opatrnost. Vjezd na parkoviště u Nádražní brány ani kapacita parkoviště nebudou omezeny, řidiči jsou už nyní upozorněni dopravním značením na zákaz zastavení na vozovce. Rekonstrukce chodníku bude pokračovat v dalších etapách směrem k nádraží a kruhovému objezdu s tím, že termín dokončení je naplánován na 30.11.2017.

Upozorňujeme řidiče, že o týden později, tedy v pondělí 16.10.2017, bude zahájena investiční akce Moravskoslezského kraje s názvem „Silnice II/468 Třinec ul. Nádražní k mimoúrovňovému křížení I/11, včetně zárubních zdí“. I zde bude docházet k dopravním omezením, nejdříve v úseku mezi mostem přes řeku Olši (mezi Českým Těšínem a Třincem) a mimoúrovňovým křížením do průmyslové zóny Baliny. Práce budou realizovány za částečného omezení po jednotlivých etapách, které se v současné době dolaďují. S úplnou uzávěrou se nepočítá. O postupu prací vás budeme průběžně informovat. Děkujeme za pochopení.

Vloženo:5.10.2017 14:11
Zobrazovat do:  22.10.2017 23:59    ok