ŘÍJ

Třinec se připojil k projektu Policie ČR s názvem Správným směrem

Vernisáží poutavých plakátů s protidrogovou tematikou byl v Knihovně Třinec zahájen protidrogový preventivní projekt s názvem „Správným směrem“, který vyhlásila Národní protidrogová centrála služby kriminální policie a vyšetřování Policie ČR. Projekt byl realizován již v pěti krajích republiky a Třinec je prvním hostitelem výstavy v Moravskoslezském kraji.

Současně s vernisáží, které se zúčastnili zástupci Národní protidrogové centrály v Praze, Policie ČR, Městské policie Třinec a Městského úřadu Třinec, byla rovněž zveřejněna výzva k účasti ve stejnojmenné výtvarné soutěži o nejlepší protidrogový plakát, jejímž mottem je právě heslo „Správným směrem“.

Soutěž je určena pro žáky druhého stupně všech třineckých základních škol vč. základních škol přilehlých obcí (ORP) a pro studenty středních škol, kteří mají možnost touto uměleckou cestou vyjádřit svůj životní postoj k problematice nelegálních drog. Jako motivace pro zpracování daného tématu jim může posloužit právě otevřená expozice plakátů v třinecké knihovně, které vytvořili studenti v rámci již realizovaných regionálních kol tohoto preventivního projektu.

Hlavním smyslem projektu „Správným směrem“ je zapojení všech složek zabývajících se protidrogovou prevencí v regionu a vytvoření co nejúčinnějších opatření vycházejících z konkrétních problémů s návykovými látkami. Součástí projektu je vyhlášení soutěže o nejlepší protidrogový plakát. Hlavní kritéria hodnocení jsou fantazie, originalita tématu a náročnost zpracování zvoleného tématu v grafické technice. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a vyhodnocení celé akce proběhne s doprovodným programem v kině Kosmos v polovině února 2018.

V boji proti drogám se vydal Třinec „správným směrem“ už před několika lety. Po schválení Strategie protidrogové politiky města Třince na období 2014 – 2020 jsou od roku 2014 pro žáky osmých tříd třineckých základních škol vč. gymnázia každoročně na podzim pořádány přednášky protidrogové prevence. V červnu od roku 2015 se pro stejnou cílovou skupinu (čítající více než 300 žáků a studentů) konají v kině Kosmos kampaně proti drogám. Prevenci závislostí se ve své činnosti věnuje také Městská policie Třinec a Policie ČR. Nedílnou součástí prevence je projekt městské policie, který spočívá v anonymní a bezplatné distribuci testovacích sad na přítomnost drog. V letošním roce vznikla v Třinci na ul. Máchova nová poradna pro řešení závislosti (Slezská diakonie, poradna Elpis).

DSC_1709.jpg DSC_1711.jpg

Vloženo:18.10.2017 10:12