ŘÍJ

Nová monitorovací stanice znečištění ovzduší na Kanadě

Pro zlepšení sledování a hodnocení kvality ovzduší a informovanosti občanů o aktuálním stavu znečištění ovzduší, v rámci Programu zlepšování kvality ovzduší aglomerace Ostrava/Karviná/Frýdek-Místek - CZ08A, vyměnilo město Třinec nefunkční a zastaralou imisní monitorovací stanici Třinec-Kanada za novou. Stanice je vybavena přístroji pro měření prachových částic (TSP – celkový prašný aerosol, PM10, PM2,5 a PM1), těkavých organických látek (benzen a toluen) a oxidů dusíku.

Informace o aktuálním stavu znečištění ovzduší naleznou občané na internetových stránkách www.trinecko.cz/zpaz/ovzdusi/ a také na světelných informačních panelech na nám. T.G.M. a na podchodu autobusového stanoviště v Třinci. Nákup monitorovací stanice je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020.

logo k monitorovací stanici.jpg monitorovací stanice na Kanadě.jpg

Vloženo:23.10.2017 14:55
Zobrazovat do:  19.11.2017 23:59   stop