RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktuality



ŘÍJ
26

Soukromí seniorů už chrání řetízky


Pocit bezpečí v domácím prostředí má pro seniory v dnešním světě velký význam. Proto se odbor sociálních věcí města Třince společně s Městskou policií Třinec a Policií ČR opětovně pustil do realizace projektu zacíleného právě na seniory a zdravotně postižené, kterým je na vstupní dveře domácností bezplatně montován bezpečnostní řetízek. Prvních dvacet zájemců už může řetízek využívat.

„Montáží této ochrany před nechtěnou návštěvou chceme zvýšit jak bezpečnost starších a handicapovaných lidí při kontaktu s cizími osobami, tak jejich vnitřní pocit bezpečí,“ uvedl místostarosta Třince Radim Kozlovský.

Montáž řetízků na vstupní dveře v bytech probíhá za přítomnosti strážníka městské policie nebo příslušníka Policie ČR, se kterým si senioři mohou popovídat o zásadách bezpečné komunikace s neznámou osobou. Přítomný strážník či policista předá seniorům rovněž informační leták s užitečnými radami a informacemi.

„Policie České republiky Moravskoslezského kraje se aktivně věnuje preventivní činnosti, nevyjímaje prevenci určené k cílové skupině seniorů. Prostřednictvím tohoto projektu můžeme občanům poradit už v průběhu montování řetízku, jak se mají zachovat v případě komunikace s cizími lidmi či podomními prodejci. Také jim připomínáme, jak se zachovat v různých situacích, aby se nestali oběťmi trestného činu, jak násilného, tak majetkového charakteru,“ vysvětlila mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Karolína Bělunková.

O řetízek si dosud zažádalo přes šedesát zájemců. Celkově jich má město pro zájemce připraveno 170. O řetízek mohou žádat senioři starší 65 let a občané se zdravotním hendikepem žijící na území města Třince. Vyplněnou žádost lze podávat na podatelně městského úřadu nebo na odboru sociálních věcí v kanceláři č. 349 u Bc. Mileny Haškovcové, případně ji lze zaslat poštou. Předtištěné formuláře žádostí jsou k dispozici u Bc. Haškovcové, v Klubu seniorů na ul. Husova 404 nebo v městském informačním centru v budově knihovny na ul. Lidické. Žádost v elektronické podobě naleznete také na webu města www.trinecko.cz v odkazu Prevence kriminality. V žádosti je mj. třeba uvést platné telefonní číslo, na kterém budeme žadatele informovat o termínu montáže řetízku.

Připomeňme, že v Třinci platí zákaz podomního prodeje a v případě obtěžování podomními prodejci mají lidé možnost upozornit na toto nekalé jednání městskou policii na čísle 156.

Projekt je v souladu s cíli stanovenými ve Strategickém plánu města Třince pro období 2014-2020, v Plánu prevence kriminality města Třince na léta 2016 – 2020 a v souladu s Koncepcí prevence kriminality Moravskoslezského kraje na období 2017 – 2021.

DSC_0148_4119.jpg DSC_0157_4120.jpg

Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:26.10.2017 12:06
Zobrazovat do:  20.11.2017 23:59    ok
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku