SZYBKA NAWIGACJA: Wprowadzająca strona Šipka Miasto

LIS

Třinec se už chystá na advent

Už jen pár týdnů zbývá do chvíle, kdy ulice našeho města rozzáří sváteční osvětlení, aby navodilo atmosféru blížících se vánočních svátků. „Adventní čas je za dveřmi a před námi je krásné období očekávání Vánoc, kdy bychom neměli podlehnout předvánočnímu shonu a úklidu, ale naopak bychom měli více myslet na své blízké, protože nejhezčím dárkem je stejně úsměv, pohlazení a blízkost toho druhého. Chceme, abyste předvánoční čas strávili co nejpříjemněji, proto chystáme několik tradičních akcí, kde se můžete svátečně naladit, společně pobavit a ochutnat spoustu vánočních dobrot,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Předvánoční atmosféru navodí v Třinci v neděli 3. prosince tradiční Třinecký mikulášský jarmark. Na příchozí bude na náměstí Svobody čekat od 10:00 do 18:00 hodin kromě množství stánků se svátečními dekoracemi či voňavými specialitami také bohatý doprovodný program, jehož neodmyslitelnou součástí je i slavnostní rozsvícení vánočního stromu za účasti starostky města Věry Palkovské a zástupců církví. Příchozí se mohou těšit na vystoupení studentského orchestru z Frýdku-Místku Šuba Duba band, kapelu Veselá bída, vystoupení žáků ZUŠ Třinec, Štývarova dětského sboru a společné koledování. Na své si přijdou také děti, které potěší v divadelním sále Vánoční příběh o Josefovi a Marii, pošta pro Ježíška či vánoční dílničky, kde si spolu s rodiči mohou vytvořit 3D blahopřání či levandulový dáreček. Inspirací i motivací jim mohou být šikovné ruce mnoha přítomných řemeslníků. Bohatý program jarmarku uzavře v podvečer vystoupení mladého talentovaného zpěváka Milana Peroutky s kapelou Perutě. V neděli 3. prosince chystá společnost Arriva stejně jako v předchozích letech i Mikulášskou jízdu, při níž se děti i s rodiči budou moci projet po Třinci speciálním autobusem v doprovodu andělů, čertů a Mikuláše.

Mikulášský jarmark vystřídají o několik dní později na náměstí Svobody Třinecké adventní podvečery, které budou navozovat sváteční náladu v Třinci od pondělí 11. do pátku 22. prosince. Denně od 15:00 do 19:00 hodin Vás přivábí vůně různých druhů punčů, svařeného vína, netradiční kávy a dalších dobrot, děti ochutnají horkou čokoládu, dětský punč či výborné koláče. Těšit se můžete i na bohatý kulturní program, který zahájí 11. prosince v 16:00 známými vánočními melodiemi kapela Stanley´s Dixie Street Band. O příjemné hudební zpestření se denně postarají nejen místí soubory a kapely (Hutnik, Gorol, Liberda Gang, ZUŠ Třinec, STS, Cafe 80 / Witch Hammer, Sound Mates, DJ Tomáš Srp Novák se saxofonistou a další).

Předvánoční atmosféru v Třinci už tradičně dokreslí také světelné dekorace, které od 6. prosince rozzáří řadu ulic a veřejných prostranství. Podobně jako v předchozích letech, bude i letos vánoční výzdoba doplněna o nové světelné dekorace v podobě vloček, komet či stromečků. Nově bude svítit ulice Jablunkovská v Lyžbicích až po ZŠ Dany a Emila Zátopkových a ulice Lidická po celé délce od evangelického kostela po konečnou zastávku MHD na Terase.

Svítící vánoční motivy zdobí tradičně ve Starém Městě nám. Míru a ulici 1. máje a Staroměstskou, na Terase a v Lyžbicích pak svátečně opět zazáří náměstí Svobody, náměstí T. G. Masaryka a ulice Lidická, na Sosně ulice Sosnová. Tradičně je v Třinci nazdobeno také několik stromů. Vánoční osvětlení bude dokreslovat sváteční atmosféru do Tří králů.

Vánoční období v Třinci zakončí v sobotu 6. ledna 2018 tradiční Tříkrálový průvod.

Vloženo:10.11.2017 12:08
Zobrazovat do:  3.12.2017 23:59    ok