RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality
Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 25 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3

ŘÍJ
20
Obrázek ke zprávě

Zapojte se do diskuzních aktivit na tíživá témata dnešní doby

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec se zabývá problematikou komunitního plánování, přičemž důležitým prvkem v této oblasti je účast veřejnosti, klientů a potencionálních klientů na definování vlastních potřeb a hledání zdrojů a možností řešení problémů v rámci komunity. Z tohoto důvodu hledáme účastníky ohniskových skupin – diskusí na zajímavá témata: Starosti rodičů s malými dětmi na I. stupni, Lidé se závislostmi, Osoby pečující o osobu blízkou a Dluhy a zadlužení.

Mgr. Šárka Szlaurová - 20.10.2017
ŘÍJ
18
Náhled obrázku

Po obchvatu se jezdí!

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Třinec se dočkal historického okamžiku, na který roky čekali nejen obyvatelé našeho města, ale celého regionu Třinecka. Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo v úterý 17. října 2017 za účasti řady významných hostů z ministerstva dopravy, Státního fondu dopravní infrastruktury, krajského úřadu, zhotovitelů obou úseků a vedení města Třince novou rychlostní komunikaci, která uleví přetížené mezinárodní silnici I/11 v úseku od Bystřice přes Oldřichovice po Nebory.

Mgr. Šárka Szlaurová - 18.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
18
Náhled obrázku

Třinec se připojil k projektu Policie ČR s názvem Správným směrem

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Vernisáží poutavých plakátů s protidrogovou tematikou byl v Knihovně Třinec zahájen protidrogový preventivní projekt s názvem „Správným směrem“, který vyhlásila Národní protidrogová centrála služby kriminální policie a vyšetřování Policie ČR. Projekt byl realizován již v pěti krajích republiky a Třinec je prvním hostitelem výstavy v Moravskoslezském kraji.

Mgr. Šárka Szlaurová - 18.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
18

Program „Vy rozhodujete, my pomáháme“

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Lidé mohou prostřednictvím hlasování v programu Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ opět podpořit prospěšné projekty v našem městě. Program je zaměřený na podporu místních neziskových a příspěvkových organizací a zákazníkům dává jedinečnou možnost zvolit si jeden ze tří projektů, které podporují společenský život ve svém okolí. V letošním roce se do projektu na Třinecku zapojila Slezská diakonie - sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Sociální asistence Třinec, dále Gymnázium Třinec, příspěvková organizace a Zdravotní klaun, o.p.s.

Mgr. Šárka Szlaurová - 18.10.2017
ŘÍJ
16
Náhled obrázku

Vítězným mazlíčkem je fenka Mia

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Letošní fotosoutěž o nejsympatičtějšího třineckého zvířecího mazlíčka, kterou už podruhé vyhlásil odbor životního prostředí a zemědělství, ovládli pejsci. Z téměř šedesátky přihlášených zvířátek, mezi nimiž nechyběly ani kočky, králíci, morče, poník, korela či fretka, se umístili na prvních třech místech.

Mgr. Šárka Szlaurová - 16.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
13
Obrázek ke zprávě

Ocenění Knihovna jinak 2016 pro Knihovnu Třinec

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Knihovna Třinec získala bronz v soutěži Knihovna jinak 2016, kterou podruhé uspořádal Svaz měst a obcí ČR s cílem propojit knihovny mezi sebou a sdílet dobrou praxi. Třetí příčky dosáhla třinecká knihovna díky hlasování veřejnosti na Facebooku, od které získala 196 kliků, a za velké a různorodé množství aktivit pro všechny věkové skupiny uživatelů a návštěvníků. Vítězná knihovna v Dobříši získala 359 kliků, druhá v Jílovém u Prahy o devět kliků méně.

Mgr. Šárka Szlaurová - 13.10.2017
ŘÍJ
13
Náhled obrázku

Rekonstrukce silnice a opěrných zdí startuje

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Příjezd do Třince směrem od Českého Těšína získá v nadcházejících měsících novou důstojnější podobu. Příští týden se Moravskoslezský kraj pustí do rekonstrukce krajské silnice II/468 včetně navazující ulice Těšínské a Nádražní v Třinci, jejíž stavebně technický stav už nevyhovuje intenzitě dopravy. V rámci rekonstrukce silnice se počítá také s modernizací nevzhledných opěrných zdí naproti nádraží ČD v Třinci.

Mgr. Šárka Szlaurová - 13.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
13
Obrázek ke zprávě

Upozornění pro řidiče

Ikona lupy

V pondělí 16.10.2017 budou zahájeny stavební práce na opěrné zdi na místní komunikaci č. 218c, která se nachází před autobusovou zastávkou „Dolní Lištná, trafo“. V souvislosti s těmito pracemi dojde k dopravnímu omezení, kdy bude uzavřen jeden jízdní pruh a doprava bude řízena kyvadlově přechodným světelným signalizačním zařízením. Toto omezení potrvá do první poloviny prosince tohoto roku. Práce spočívají v nahrazení stávající betonové opěrné zdi novou opěrnou železobetonovou zdí zřízenou ve stejném místě. Podél toku bude dále provedena oprava stávající kamenné opěrné zdi v délce cca 80m.

Mgr. Šárka Szlaurová - 13.10.2017
ŘÍJ
13

Podzimní nabídka nových aktivit v Klubu seniorů

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Klub seniorů města Třince, ul. Husova 404, který je součástí odboru sociálních věcí, přichází s podzimní nabídkou nových aktivit.

Mgr. Šárka Szlaurová - 13.10.2017
ŘÍJ
12
Náhled obrázku

Cyklověž bezpečně uschová vaše kolo

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Od dnešního dne si můžete uložit své kolo do BikeToweru, cyklověže, která vyrostla vedle železniční zastávky Třinec centrum. Cyklistům nabízí bezpečnou a levnou možnost, jak uschovat kolo nebo elektrokolo. Třinec se tak stal prvním městem v Moravskoslezském kraji a čtvrtým v České republice, které má takovou věž k dispozici. „Již za 5 Kč na den má cyklista možnost uschovat nejen kolo, ale také helmu, batoh nebo tašku. Nemusí demontovat světla, brašny či dětskou sedačku. Věž chrání kola a vybavení před nepříznivými povětrnostními podmínkami nebo krádežemi. Uschovaná kola jsou navíc pojištěná a cyklověž je pod dozorem kvalitního kamerového systému. Zaparkovat své kolo zvládnou jednoduše děti i senioři,“ popisuje výhody BikeToweru cyklokoordinátor města Třince Leszek Gryga.

Mgr. Šárka Szlaurová - 12.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
Nalezeno: 25 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku