RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality
Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 18 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2

DUB
28
Náhled obrázku

I přes nepřízeň počasí se Den Země vydařil

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Rozeznáte léčivé bylinky? Víte, jaké šelmy žijí v Beskydech? Své znalosti z oblasti přírody a životního prostředí si mohli ve čtvrtek 27. dubna ověřit a rozšířit všichni, kteří dorazili do kina Kosmos, kde se konal tradiční Den Země. I když z důvodu deštivého počasí musela být tato tradiční akce přesunuta z náměstí Svobody pod střechu, na atraktivitě jí to rozhodně neubralo, ba naopak. Kolemjdoucí si mohli už den předem před kinem všimnout netradičních travních koberců, bludiště ze slámy a trávníkových šipek, které na Den Země lákaly.

Mgr. Šárka Szlaurová - 28.4.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
DUB
28
Obrázek ke zprávě

Lanovka na Javorový prochází modernizací

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Postupnou rekonstrukcí závěsů a sedaček prochází v současné době lanovka na Javorový vrch. Do oprav se pustil provozovatel lanové dráhy, společnost BYTOSLAN spol. s. r.o., s finančním přispěním města. Celkově vyjde revitalizace sedaček na 1.300.000 Kč, město na ni uvolnilo částku 500 tisíc Kč. „Rozhodli jsme se rekonstrukci sedaček podpořit z rozpočtu města, protože nám záleží na bezpečnosti cestujících. Modernizací lanovky se nejen zvýší bezpečnost, ale jízda na lanovce by měla být také pohodlnější,“ podotkla starostka Věra Palkovská.

Mgr. Šárka Szlaurová - 28.4.2017
DUB
28

Díky dotacím přibude v Třinci parkovací dům pro kola i chytré zastávky MHD

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Městu Třinec se v poslední době podařilo získat tři několikamilionové dotace, které podpoří výstavbu parkovacího domu pro kola, rekonstrukci 26 autobusových zastávek MHD na tzv. chytré zastávky a výstavbu chodníku a lávky pro pěší přes silnici I/11 v Neborech na Dušinci. S projekty, které se díky dotacím podařilo nebo brzy podaří zrealizovat, se seznámili na svém dubnovém zasedání zastupitelé města Třince.

Mgr. Šárka Szlaurová - 28.4.2017
DUB
26

Upozornění pro návštěvníky hřbitovů

Ikona lupy

Dovolujeme si oznámit, že na pohřebištích města Třince byla ukončena odstávka vody. Všechny pumpy a výtokové stojany musely být z klimatických důvodů preventivně vypuštěny, neboť hrozilo jejich poškození mrazem. V současné době jsou všechny zdroje vody opět v provozu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 26.4.2017
DUB
24
Náhled obrázku

Třinecká knihovna bude patřit chytrému městu a úspěšným třineckým podnikatelům

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Informacemi a příběhy nabitá inspirativní setkání připravila třinecká knihovna na poslední dubnový týden. První z nich se uskuteční ve čtvrtek 27. 4. od 16:00 a hlavním tématem bude chytré město Třinec. V sobotu 29. 4. v 18:00 do knihovny dorazí úspěšní třinečtí podnikatelé, kteří se podělí o své příběhy. Čtvrteční setkání se bude věnovat koncepci chytrého města, která dostala název Třinec i ty. Ve velkém sálu knihovny se sejdou zástupci města a dalších subjektů, které se podílejí na uskutečňování vize, mezi nimi nebude chybět např. starostka Třince Věra Palkovská nebo David Sventek z BeePartner.

Mgr. Šárka Szlaurová - 24.4.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
DUB
21

Třinec je šestým nejpřívětivějším městem pro podnikatele v ČR

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Po vítězství a zisku titulu Město pro byznys v Moravskoslezském kraji se Třinec stal šestým nejpřívětivějším městem pro podnikání v rámci České republiky. Od loňska si tak o jednu příčku ještě polepšil. Tato pozitivní zpráva vyplynula z celostátních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys, jehož vyhlašovatelem je týdeník Ekonom. Titul Město pro byznys v celorepublikovém měřítku získal Pelhřimov, v TOP 10 zastupuje Moravskoslezský kraj pouze Třinec.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.4.2017
DUB
21
Obrázek ke zprávě

Pozvánka na benefiční koncert

Ikona lupy

U příležitosti desátého výročí příspěvkové organizace Centrum sociální pomoci v Třinci se uskuteční v pátek 28. dubna od 17:00 hodin v evangelickém kostele benefiční koncert, na němž vystoupí Václav Neckář s kapelou Bacily a ženský pěvecký sbor Laudate. Vstupenky na benefiční koncert jsou v předprodeji za 150 Kč, na místě bude vstupné za 180 Kč. Vstupenky můžete zakoupit v budovách Centra sociální pomoci na Máchově a Čapkově ulici, v Městském informačním centru, v kině Kosmos, v pokladně kulturního domu Trisia a na sekretariátu starostky na MěÚ. Výtěžek z koncertu pomůže vylepšit prostory a vybavení v zařízeních organizace. Srdečně zveme!

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.4.2017
DUB
6
Obrázek ke zprávě

Ukliďme si Třinec! Zapojit se může každý!

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Do celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! se i v letošním roce zapojí město Třinec. I když hlavní úklidový den připadá na sobotu 8. dubna, do jarní očisty svého okolí se může v rámci oslav Dne Země zapojit každý v průběhu celého dubna. Jak to bude fungovat? Úklidy mohou organizovat osadní výbory, občanská sdružení nebo i skupiny občanů. K akci se mohou přidat všichni, kterým není stav naší přírody a našeho města lhostejný.

Mgr. Šárka Szlaurová - 6.4.2017
DUB
6
Obrázek ke zprávě

Blokové čištění ulic a parkovišť

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Jako každý rok bude i letos probíhat v našem městě blokové čištění parkovišť a parkovacích stání podél komunikací. Probíhat bude v období 03.04.2017 do 13.06.2017 od 8:00 h do 14:00 h. Na některých parkovištích v Lyžbicích – Terase a ve Starém Městě budou práce prováděny od 6:00 h do 9:00 h. Podrobný rozpis s termíny a místem plánovaného blokového čištění najdete v příloze. Pokud z důvodu nepříznivého počasí blokové čištění v dané ulici neproběhne, bude provedeno v náhradním termínu, nejpozději do 15.07.2017.Čistění bude zahájeno 03.04.2017 čištěním ulice Topolová a části ulice Sosnová.

Mgr. Šárka Szlaurová - 6.4.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
DUB
3

Vakcinace psů proti vzteklině

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Odbor životního prostředí a zemědělství jako orgán státní správy ve věcech veterinární péče příslušný dle ustanovení § 43 písmeno c) zákona č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů, upozorňuje všechny majitele psů, že ve dnech 20.04.2017 až 10.05.2017 se koná povinná vakcinace psů proti vzteklině. Vakcinace proběhne dle harmonogramu na svodových místech, která jsou uvedena v příloze.

Mgr. Šárka Szlaurová - 3.4.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
Nalezeno: 18 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku