Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 20 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2

SRP

Veřejná sbírka za účelem "obnovy dřevěného kostela Božího Těla v Gutech"

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec tímto vyhlašuje veřejnou sbírku za účelem "obnovy dřevěného kostela Božího Těla v Gutech". Veřejná sbírka bude probíhat od úterý 8. srpna 2017 na dobu neurčitou. Veřejná sbírka bude aktuálně prováděna pouze shromažďováním příspěvků na zvláštní bankovní účet číslo 7657654/0300 zřízený u Československé obchodní banky, a. s. (pro platby ze zahraničí IBAN CZ5403000000000007657654, BIC(SWIFT) CEKOCZPP).

Ing. Patrik Žondor - 8.8.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor

Upozornění pro řidiče

Ikona lupy

Upozorňujeme řidiče na krátkodobou uzavírku silničního provozu v obou směrech na ulici Závodní v úseku mezi hlavní bránou a bránou koksovny. Z důvodu zajištění prací při odstraňování havárie na potrubí nad vozovkou komunikace dojde k úplné uzavírce provozu po dobu 15 minut, max. 1 hodiny, ve středu 23.08.2017 mezi 16:00 a 17:00 h a v neděli 03.09.2017 mezi 10:00 a 11:00 h. Silniční provoz bude usměrňován ve spolupráci s Městskou policií Třinec bez použití přechodného dopravního značení. Dopravní omezení se dotkne i autobusové dopravy, která nebude po tuto dobu ulicí Závodní projíždět. Děkujeme za pochopení.

Mgr. Šárka Szlaurová - 17.8.2017
Náhled obrázku

Město pomáhá k co nejrychlejší obnově gutského kostelíku

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Po celé dva týdny od nešťastné události, kdy se stal kostel Božího Těla v Gutech obětí žhářského útoku, napíná město Třinec všechny síly k obnově této cenné památky. „Od prvního okamžiku po neštěstí spolupracujeme s ministerstvem kultury i Památkovým ústavem a pomáháme Biskupství ostravsko-opavskému, co je v našich silách a možnostech, aby obnova kostela proběhla co nejrychleji,“ potvrdila starostka Třince Věra Palkovská. Bezprostředně po události začali dohlížet na místo strážníci městské policie a město se pustilo do bezpečnostního kácení ohořelých stromů v blízkosti spáleniště.

Mgr. Šárka Szlaurová - 16.8.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
SRP

Témata zimního semestru Univerzity třetího věku

Ikona lupy

Již 5. září vstupují studenti Univerzity třetího věku do druhého semestru s těmito tématy přednášek:

05.09.2017 – Moldavsko – nejchudší země Evropy (prof. Baar)

19.09.2017 – Vietnam – kapitalismus v komunistickém hávu (prof.Baar)

03.10.2017 – Rakousko – atraktivity cestovního ruchu (doc.Havrlant)

17.10.2017 – Světlo a tma ve městech (dr. Ondřej Slach)

31.10.2017 – Myanmar – země tisíců pagod (dr. Jan Ženka)

14.11.2017 – Nové Mexiko – země okouzlení (dr. Přemysl Mácha)

Iveta Stoszková - 15.8.2017

Benefice pro obnovu kostela Božího Těla v Gutech

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Charita Třinec Vás vás srdečně zve na benefiční talk show s názvem Postel hospoda kostel, jejímž hlavním aktérem bude známý římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik společně s písničkářem Pavlem Helanem. Benefiční akce se uskuteční ve čtvrtek 7. září od 18:00 pod záštitou města Třince a její výtěžek je určen na obnovu zničeného kostela Božího Těla v Gutech. Předprodej vstupenek začíná 15.8.2017 v Infocentru Třinec. Více se dovíte z přiloženého plakátu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 15.8.2017
SRP

Stop drogám – výstava prací v městské knihovně

Ikona lupy

Odbor sociálních věcí Městského úřadu Třinec zve na komorní výstavu literárních a výtvarných prací žáků třineckých základních škol a gymnázia, které vznikly u příležitosti červnové Kampaně proti drogám v rámci soutěže "Stop drogám". Expozice je k vidění od srpna do září v knihovně na ulici Lidické.

Mgr. Šárka Szlaurová - 14.8.2017
SRP

Nabídka podzimních aktivit v Klubu seniorů

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Dovolujeme si oznámit všem zájemcům v seniorském věku, že na podzim 2017 rozjíždí Klub seniorů na Husově ulici nové aktivity a do již fungujících přijímá nové klienty. Nabídku zmíněných aktivit najdete po rozkliknutí níže.

Mgr. Šárka Szlaurová - 14.8.2017

Upozornění na dopravní omezení

Ikona lupy

Ve dnech 13.08.2017, 20.08.2017 a 27.08.2017, vždy v době od 10.30 do 12.30 hodin bude uzavřena místní komunikace III. třídy č. 370c v Gutech v úseku cca 150 metrů z důvodu konání bohoslužeb.

Ing. Patrik Žondor - 11.8.2017
SRP

Informace k výskytu afrického moru prasat

/ rozbalit / skrýt zbytek /

V souvislosti s výskytem afrického moru prasat (AMP) v okrese Zlín přijala Státní veterinární správa (SVS) řadu opatření k zamezení šíření AMP na území České republiky. Okres Frýdek-Místek je zařazen do oblasti intenzivního lovu. Uživatelé honiteb jsou poučeni, jak mají postupovat při lovu divokých prasat a při nálezu uhynulého divokého prasete. Pokud uhynulého divočáka najde občan, který není uživatelem příslušné honitby, ať neprodleně vyrozumí příslušného mysliveckého hospodáře nebo člena mysliveckého sdružení, pokud je nálezce zná a má na něj kontakt.

Mgr. Šárka Szlaurová - 3.8.2017

/ rozbalit / skrýt zbytek /

S politováním si dovolujeme oznámit, že v souvislosti s nešťastnou událostí, která postihla dřevěný kostelík Božího těla v Gutech, jsme byli nuceni z bezpečnostních důvodů uzavřít s okamžitou platností přilehlé pohřebiště u kostelíku. Objekt je z důvodu vyšetřování příčiny požáru veřejnosti zcela uzavřen. Po ukončení vyšetřování bude zajištěna provozní bezpečnost dřevin rostoucích kolem pohřebiště a současně budou zdokumentovány případné škody na hrobových zařízeních, o kterých budou jejich vlastníci písemně vyrozuměni.

Mgr. Šárka Szlaurová - 2.8.2017
Nalezeno: 20 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2