Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 24 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3

Třinec opět rozkvétá

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Po dlouhém období zimy se začíná opět hlásit o slovo jaro. Pomalu začínají kvést jeho první poslové, kteří nás opět budou podobně jako v předchozích letech provázet ulicemi a náměstími. „Zeleň je v ulicích našeho města nepostradatelným prvkem, a to nejen z estetického hlediska. K Třinci už květiny neodmyslitelně patří a každý rok se těšíme, až se na jaře veřejná prostranství opět zazelenají. Chytré město je takové, ve kterém se lidem dobře a příjemně žije, a k tomu určitě patří i dostatek zeleně a rozkvetlé ulice,“ podotkla starostka Třince Věra Palkovská

Mgr. Šárka Szlaurová - 23.3.2017
BŘE

Město Třinec opět podpořilo aktivity v sociální oblasti

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec opět podpořilo v rámci „Dotačního programu na podporu projektů v sociální oblasti ve městě Třinec na rok 2017“ neziskové organizace, které poskytují návazné sociální aktivity občanům města Třince. Podpořeny byly projekty zaměřené na prorodinné aktivity jako posilování rodičovských kompetencí či prevence sociálně negativních jevů v rodině, dále pak projekty zaměřené na aktivity osob se zdravotním postižením a seniorů a v neposlední řadě i projekty, které jsou zaměřeny na prevenci sociálního vyloučení či kriminality. Město Třinec tak podpořilo 15 projektů neziskových organizací celkovou částkou 366 000 Kč. Rozdělení dotací je přiloženo.

Mgr. Šárka Szlaurová - 22.3.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
BŘE

Informace Krajské veterinární správy k ptačí chřipce

Ikona lupy

Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Moravskoslezský kraj ukončuje ochranná a zdolávací opatření ve vymezeném uzavřeném pásmu v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy ptačí chřipky na území Polska, v lokalitě Ustroń, 6 km od hranice s Českou republikou, region 02403 Cieszyński, vyhlášená nařízením Státní veterinární správy ze dne 16.2.2017.

Mgr. Šárka Szlaurová - 22.3.2017
Náhled obrázku

Město ocenilo osobnosti v sociálních službách

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Odbor sociálních věcí MěÚ Třinec uspořádal v úterý 21. března u příležitosti Mezinárodního dne sociální práce odbornou konferenci pro poskytovatele sociálních služeb a návazných aktivit. Konference s názvem Den sociální práce 2017 nabídla sociálním pracovníkům z regionu prostor pro sdílení dobré praxe, zkušeností a novinek ze sociální oblasti a zároveň měla za úkol podpořit je v jejich mnohdy nelehké práci.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.3.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek

Provoz mateřských škol v Třinci během letních prázdnin 2017

Ikona lupy

Provoz mateřských škol zřizovaných městem Třinec o hlavních prázdninách 2017 naleznete v příloze.

Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
BŘE

Blokové čištění ulic a parkovišť

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Jako každý rok bude i letos probíhat v našem městě blokové čištění parkovišť a parkovacích stání podél komunikací. Probíhat bude v období 03.04.2017 do 13.06.2017 od 8:00 h do 14:00 h. Na některých parkovištích v Lyžbicích – Terase a ve Starém Městě budou práce prováděny od 6:00 h do 9:00 h. Podrobný rozpis s termíny a místem plánovaného blokového čištění najdete v příloze. Pokud z důvodu nepříznivého počasí blokové čištění v dané ulici neproběhne, bude provedeno v náhradním termínu, nejpozději do 15.07.2017.Čistění bude zahájeno 03.04.2017 čištěním ulice Topolová a části ulice Sosnová.

Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
BŘE

Dotace na kulturní a sportovní aktivity rozděleny

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec opět podpoří v rámci „Dotačního programu na podporu a rozvoj kulturních a sportovních aktivit ve městě Třinci v roce 2017“ menší neziskové organizace a spolky, které svou činností a aktivitami obohacují kulturní a sportovní vyžití obyvatel našeho města. Rozdělení jednoho milionu korun, které jsou na tento dotační program určeny, schválili v pondělí 20.3.2017 na svém jednání třinečtí radní.

BŘE

Zápisy do ZŠ a MŠ a informace k povinnému předškolnímu vzdělávání

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Zápisy do základních škol zřizovaných městem Třinec pro školní rok 2017/18 proběhnou ve dnech 18. a 19.4.2017. Termín zápisů do mateřských škol zřizovaných městem Třinec pro školní rok 2017/18 byl stanoven na 9. – 11.5.2017.

Mgr. Šárka Szlaurová - 20.3.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
Náhled obrázku

Přechodová lávka v Neborech je na svém místě

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Na stavbě obchvatu Třince v úseku Nebory – Oldřichovice se dnes dopoledne stavaři pustili do osazení nové přechodové lávky pro pěší v Neborech. Díky novému ocelovému mostu zůstane zachováno důležité pěší propojení lokality Dušinec na stávající silnici I/11, která je páteřní dopravní osou městské části Nebory. Bez výstavby lávky a navazujícího chodníku by místní obyvatelé měli značně zkomplikovaný a o několik set metrů delší přístup např. k autobusovým zastávkám.

Oznámení České pošty

Ikona lupy

Česká pošta informuje občany, že její pobočka Třinec 3 na náměstí T. G. Masaryka v Třinci bude z technických důvodů ve dvou pracovních dnech dočasně uzavřena, a to v úterý 5. dubna a ve středu 19. dubna 2017. Poštovní služby budou zajištěny poštou Třinec 1 na Poštovní ulici ve Starém Městě v otevíracích hodinách po - pá od 8:00 do 18:00.

Nalezeno: 24 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3