RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality
Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 20 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2

SRP
2
Náhled obrázku

Požár zničil dřevěný kostel Božího Těla v Gutech

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Dnes v noci postihla Třinec tragédie. V místní části Guty lehla popelem naše nejstarší a nejvzácnější historická památka – dřevěný kostel Božího Těla z roku 1563. I když na místě zasahovalo deset jednotek hasičů, významnou historickou památku se nepodařilo zachránit a byla prakticky zničena. Při příjezdu hasičů byl již kostelík v plamenech a silně hořel. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za necelou hodinu, do středečního rána pokračovalo dohašování, když u požářiště zůstala místní jednotka Třinec-Guty. Příčina vzniku požáru se důkladně zkoumá. Naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Mgr. Šárka Szlaurová - 2.8.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVC
27
Obrázek ke zprávě

Třinecká radnice nabízí novou službu občanům

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Přemýšlíte nad zateplením nebo nad vhodným zdrojem vytápění? Všichni jistě víme, jak je mnohdy náročné se v této problematice orientovat, a proto chce město Třinec občanům vyjít vstříc a rozhodování jim usnadnit. Za tímto účelem začne od středy 2. srpna fungovat v prostorách radnice energetické konzultační a poradenské středisko, které mohou využít rovněž zájemci o dotační programy „Nová Zelená úsporám“ a „kotlíkové dotace“. Konzultační místnost najdete na odboru investic v kanceláři č. 238.

Mgr. Šárka Szlaurová - 27.7.2017
ČVC
4
Obrázek ke zprávě

Hlasujte pro nejsympatičtějšího zvířecího mazlíčka!

Ikona lupy

Od soboty 1. července 2017 můžete hlasovat ve fotosoutěži O nejsympatičtějšího zvířecího mazlíčka. Fotografie, které se ucházejí o Vaše hlasy, najdete na těchto stránkách města v pravém sloupci. Vybírat svého favorita můžete až do 15. září 2017.

Chovatelé prvních tří vítězných mazlíčků s nejvyšším počtem hlasů získají ceny, které budou slavnostně předány u příležitosti Mezinárodního dne zvířat

Iveta Stoszková - 4.7.2017
ČVN
30

Prázdninové aktivity v Klubu seniorů

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Klub seniorů města Třince, ul. Husova 404, který je součástí odboru sociálních věcí, přichází s nabídkou letošních prázdninových aktivit. V červenci bude Klub otevřen pouze pro Klub kulečníku a Klub šachistů (viz rozpis Aktivit KS v příloze). K úplnému uzavření Klubu dojde od pondělí 17.07. do pátku 28.07.
V červenci připomínáme plavání seniorů v krytém bazénu STaRS - první úterý v měsíci. V srpnu se první úterý neplave z důvodu uzavření bazénu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 30.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
ČVN
22
Obrázek ke zprávě

Ukončení platnosti třineckých karet na MHD

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

S rozvojem moderních technologií v autobuse přestávají pomalu, ale jistě sloužit staré "třinecké" čipové karty na MHD. Pokud mají cestující kartu starší než čtyři roky, která má na sobě ještě logo Veolia Transport, a naopak na ní není logo ODISka, pak je nezbytné ji do 20. září 2017 vyměnit. Poté bude, s ohledem na technickou zastaralost, ukončena jejich funkčnost.

Mgr. Šárka Szlaurová - 22.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
ČVN
14

Třinec opět podpoří kotlíkové dotace

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec opět přispěje svým občanům na tzv. kotlíkové dotace. Moravskolezský kraj na ně ve druhé výzvě obdrží od ministerstva životního prostředí téměř 900 milionů korun. Všem úspěšným žadatelům přispěje kraj částkou 7.500 Kč a stejnou částkou 7.500 Kč také město Třinec. Žadatelům, kteří budou realizovat výměnu kotle v obci, která je zařazena do tzv. prioritního území, kam patří i Třinec, bude navíc dotace navýšena o částku 7.500 Kč. Krajský dotační program pro občany bude vyhlášen 29. června, s příjmem žádostí se počítá od 5. září. V této souvislosti se uskuteční v Třinci informativní schůzka pro občany, a to v pondělí 17. července 2017 ve 14:30 v zasedací místnosti Městského úřadu Třinec.

Mgr. Šárka Szlaurová - 14.6.2017
ČVN
14

V MHD Třinec bude možné se odbavit bezkontaktní platební kartou

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec společně s Arrivou Morava chystají novinku pro cestující v místní MHD. Od 1. října budou mít všichni možnost platit jízdné v autobusech třinecké MHD bezkontaktními platebními kartami všech bank. Místo hledání drobných bude stačit jedno pípnutí u řidiče jako v supermarketu. Arriva vypravuje v Třinci do provozu každý pracovní den 26 autobusů včetně deseti nových elektrobusů. Všechny vybaví technologií, která umožní cestujícím platit jednotlivé jízdenky u řidiče bezkontaktní platební kartou.

Mgr. Šárka Szlaurová - 14.6.2017
ČVN
1

Organizace školního roku 2017/2018

Ikona lupy

V příloze naleznete přehled prázdnin a organizaci školního roku 2017/2018 v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích.

Mgr. Šárka Szlaurová - 1.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
BŘE
21

Provoz mateřských škol v Třinci během letních prázdnin 2017

Ikona lupy

Provoz mateřských škol zřizovaných městem Třinec o hlavních prázdninách 2017 naleznete v příloze.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.3.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
ÚNO
27

Příjem přihlášek na Univerzitu třetího věku ukončen

Ikona lupy

Dovolujeme si informovat zájemce o studium Univerzity třetího věku, že jsme pro velký zájem už museli ukončit příjem přihlášek. Kapacita sálu je již naplněna. Děkujeme za pochopení.

Iveta Stoszková - 27.2.2017
Nalezeno: 20 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku