Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 25 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3

Upozornění pro řidiče

Ikona lupy

Upozorňujeme řidiče, že od včerejšího dne nefungují semafory na křižovatce v blízkosti obchodního centra na Frýdecké ulici. Světelné signalizační zařízení bylo vážně poškozeno během včerejší dopravní nehody a momentálně se usilovně pracuje na jeho opravě. Děkujeme za pochopení.

Mgr. Šárka Szlaurová - 9.10.2017
ŘÍJ

Přihlaste se do soutěže „Stavba roku“

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec každoročně pořádá soutěž Stavba roku, v níž chce ocenit architektonicky zdařilé stavby nacházející se na území města. Soutěž probíhá ve třech kategoriích – Stavby pro bydlení, Stavby komerčního charakteru a Obnova fasád stávajících objektů a veřejných prostranství. Do soutěže mohou být přihlášeny stavby zkolaudované na území města Třince v období od 01. 11. 2015 do 31. 10. 2017.

Mgr. Šárka Szlaurová - 6.10.2017

V Karpentné startuje výstavba chodníku

/ rozbalit / skrýt zbytek /

V pondělí 9. října se rozběhnou v Karpentné stavební práce na novém chodníku v úseku mezi víceúčelovým objektem po autobusovou zastávku „Karpentná, sídliště“, který v těchto místech zvýší bezpečnost pěších. Upozorňujeme řidiče, že stavba chodníku ovlivní silniční provoz na přilehlé komunikaci, který bude částečně omezen. Stavební práce budou rozděleny do tří etap a potrvají do 30.11.2017.

Mgr. Šárka Szlaurová - 6.10.2017
ŘÍJ

Rekonstrukce chodníku a silnice ovlivní dopravu na ul. Nádražní a Těšínské

/ rozbalit / skrýt zbytek /

V pondělí 9. října začnou stavební úpravy chodníku podél silnice II/468 (ulice Těšínská a Nádražní) v Třinci. Rekonstrukcí postupně projde celý úsek od kruhového objezdu u „myší díry“ po čerpací stanici RASAM Cars. V rámci projektu proběhne i rekonstrukce zastávky Třinec, Konská, výklopník ze směru do města Třinec. Stavební práce odstartují 9. října v 9:00 první etapou od čerpací stanice směrem k Nádražní bráně do Třineckých železáren. V souvislosti se stavebními úpravami dojde k částečnému dopravnímu omezení, které se dotkne jak pěších, tak řidičů.

ŘÍJ

Horní Líštná bude mít novou katastrální mapu

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Třinecké pracoviště Katastrálního úřadu pro Moravskoslezský kraj zahájilo z důvodu aktualizace údajů nové mapování v katastrálním území Horní Líštná. „Základním předpokladem správného využití katastrální mapy je její aktuálnost a dostatečná přesnost, proto Katastrální pracoviště Třinec v souladu s ustanovením § 40 zákona č. 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí (katastrální zákon), zahájil obnovu výše uvedeného katastrálního území novým mapováním,“ vysvětluje Mgr. Jana Kaletová, ředitelka katastrálního úřadu pro Moravskoslezský kraj, katastrální pracoviště Třinec.

ŘÍJ

Třinec pamatuje na společenské vyžití seniorů

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Třinec potvrdil svou pověst města, které myslí na starší generaci. Po loňském ocenění Třince jako nejpřívětivějšího k seniorům v Moravskoslezském kraji vyslovila letos Krajská rada seniorů Třinci oficiální Společenské poděkování za vynikající práci ve prospěch seniorů. Stalo se tak u příležitosti krajských oslav Mezinárodního dne seniorů, který proběhl 1. října v Hlavnici u Opavy. Při této příležitosti ocenila Krajská rada seniorů i činnost Klubu seniorů města Třince, kterému udělila Certifikát dlouhodobě vysoce aktivní seniorská organizace.

Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
ŘÍJ

Říjnová nabídka aktivit Klubu seniorů je opět pestrá

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Klub seniorů města Třince, ul. Husova 404, který je součástí odboru sociálních věcí, přichází s nabídkou říjnových aktivit. Rozpis všech aktivit Klubu seniorů v říjnu 2017 spolu s informačními letáky, na kterých získáte bližší informace k akcím, naleznete v příloze.

Mgr. Šárka Szlaurová - 4.10.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
ŘÍJ

Veřejná sbírka za účelem "obnovy dřevěného kostela Božího Těla v Gutech"

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec tímto vyhlašuje veřejnou sbírku za účelem "obnovy dřevěného kostela Božího Těla v Gutech". Veřejná sbírka bude probíhat od úterý 8. srpna 2017 na dobu neurčitou. Veřejná sbírka bude aktuálně prováděna pouze shromažďováním příspěvků na zvláštní bankovní účet číslo 7657654/0300 zřízený u Československé obchodní banky, a. s. (pro platby ze zahraničí IBAN CZ5403000000000007657654, BIC(SWIFT) CEKOCZPP).

Ing. Patrik Žondor - 4.10.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor

Celostátní průzkum Česko v pohybu

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Centrum dopravního výzkumu zahájilo historicky první celostátní průzkum „Česko v pohybu“. Jeho cílem je zjistit odkud, kam, jakými dopravními prostředky a za jakým účelem obyvatelé České republiky cestují. Získané informace přispějí k efektivnímu plánování dopravy tak, aby lépe odpovídala potřebám občanů. Průzkum potrvá do podzimu příštího roku. Tazatelé osloví až 40.000 náhodně vybraných domácností z celé republiky tak, aby získali kvalitní data pro plánování dopravy. S tazateli se tak mohou setkat i domácnosti v Třinci.

Mgr. Šárka Szlaurová - 27.9.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor

Železniční zastávka v centru Třince nabídne větší komfort pro cestující

/ rozbalit / skrýt zbytek /

Na komfortnější zázemí se mohou těšit cestující, kteří využívají zastávku Třinec centrum. Od čtvrtku 21.9. 2017 dojde ve stávající budově k rozsáhlé rekonstrukci, jejímž výsledkem bude rozšíření prostor čekárny a vybudování nových výdejen jízdenek. Přestavba potrvá do 23.10.2017 a vyžádá si dočasné omezení provozu pokladen, čekárny i toalet.

Mgr. Šárka Szlaurová - 19.9.2017
Nalezeno: 25 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3