RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality
Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 23 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3

ČVN
22
Obrázek ke zprávě

Ukončení platnosti třineckých karet na MHD

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

S rozvojem moderních technologií v autobuse přestávají pomalu, ale jistě sloužit staré "třinecké" čipové karty na MHD. Pokud mají cestující kartu starší než čtyři roky, která má na sobě ještě logo Veolia Transport, a naopak na ní není logo ODISka, pak je nezbytné ji do 20. září 2017 vyměnit. Poté bude, s ohledem na technickou zastaralost, ukončena jejich funkčnost.

Mgr. Šárka Szlaurová - 22.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
ČVN
20

Úvěry z Fondu rozvoje bydlení města - 2. kolo výběrového řízení

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec vyhlašuje druhé kolo výběrového řízení na úvěry ze svého Fondu rozvoje bydlení. Nová pravidla získání úvěru reagují na aktuální potřeby občanů a lidé si tak mohou nově zažádat například o úvěr s 3% úrokem na zřízení nebo prohloubení studny, zřízení vsakování dešťových vod, oplocení parcely, vydláždění chodníku nebo cesty k domu a na stavbu nebo opravu venkovního schodiště k domu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 20.6.2017
ČVN
19
Náhled obrázku

Z parčíku u hvězdárny vzniklo odpočinkové místo

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Novou podobu získal parčík v blízkosti hvězdárny Mikuláše Koperníka, kde vzniklo příjemné místo pro odpočinek. S finančním přispěním Třineckých železáren, které poskytly městu dar ve výši 600 tisíc korun na výsadbu nové zeleně, získalo Staré Město novou klidovou zónu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 19.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
16
Náhled obrázku

Nadaní žáci a studenti převzali ocenění

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

S koncem školního roku už podvacáté ocenilo město Třinec nejlepší žáky a studenty třineckých škol. Úspěchy našich mladých talentů nemohou zůstat bez povšimnutí, proto každoročně na závěr školního roku probíhá v kulturním domě TRISIA slavnostní vyhodnocování těch nejlepších. V letošním roce si ocenění odneslo 20 žáků a studentů základních a středních škol. Z dvaceti vyznamenaných byli vybráni dva nejlepší, kteří obdrželi sošku a titul Talent roku v oblastech kultura a sport.

Mgr. Šárka Szlaurová - 16.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
14

Třinec opět podpoří kotlíkové dotace

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec opět přispěje svým občanům na tzv. kotlíkové dotace. Moravskolezský kraj na ně ve druhé výzvě obdrží od ministerstva životního prostředí téměř 900 milionů korun. Všem úspěšným žadatelům přispěje kraj částkou 7.500 Kč a stejnou částkou 7.500 Kč také město Třinec. Žadatelům, kteří budou realizovat výměnu kotle v obci, která je zařazena do tzv. prioritního území, kam patří i Třinec, bude navíc dotace navýšena o částku 7.500 Kč. Krajský dotační program pro občany bude vyhlášen 29. června, s příjmem žádostí se počítá od 5. září. V této souvislosti se uskuteční v Třinci informativní schůzka pro občany, a to v pondělí 17. července 2017 ve 14:30 v zasedací místnosti Městského úřadu Třinec.

Mgr. Šárka Szlaurová - 14.6.2017
ČVN
14

V MHD Třinec bude možné se odbavit bezkontaktní platební kartou

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec společně s Arrivou Morava chystají novinku pro cestující v místní MHD. Od 1. října budou mít všichni možnost platit jízdné v autobusech třinecké MHD bezkontaktními platebními kartami všech bank. Místo hledání drobných bude stačit jedno pípnutí u řidiče jako v supermarketu. Arriva vypravuje v Třinci do provozu každý pracovní den 26 autobusů včetně deseti nových elektrobusů. Všechny vybaví technologií, která umožní cestujícím platit jednotlivé jízdenky u řidiče bezkontaktní platební kartou.

Mgr. Šárka Szlaurová - 14.6.2017
ČVN
12
Náhled obrázku

Cena města Třince pro Ivana Vodičku

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Mezi nositele Ceny města Třince se v sobotu 10. června 2017 zařadil pan Ivan Vodička, výrazná osobnost třineckého sportu, která se nesmazatelně zapsala do historie sportovního dění v našem městě. Ocenění z rukou starostky města Věry Palkovské převzal Ivan Vodička během slavnostního zahájení mistrovství republiky v atletice na městském atletickém stadionu. „Prestižní ocenění si pan Ivan Vodička plně zaslouží za vynikající celoživotní práci ve sportu v Třinci a propagaci třineckého sportu nejen v České republice, ale i v zahraničí. Je mi ctí, že mu mohu ocenění předat během tak významného sportovního svátku jako je mistrovství republiky,“ podotkla starostka Věra Palkovská.

Mgr. Šárka Szlaurová - 12.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
7

Informace k nádobám na bioodpad

Ikona lupy

Připomínáme občanům, že pokud jim během vegetačního období nedostačuje hnědá nádoba na biologický odpad, mohou si u firmy Nehlsen Třinec, s. r. o. objednat další. Jedná se o nadstandartní službu, proto je svoz zpoplatněn částkou 45 Kč/svoz nádoby. Službu si můžete objednat na adrese jana.krzywonova@nehlsen.cz nebo na tel. čísle 558 331 266 s uvedením jména, příjmení, adresy, data narození nebo čísla občanského průkazu a telefonního čísla. Dále prosím uveďte požadované období svozu či počet nádob, o které máte zájem.

Mgr. Šárka Szlaurová - 7.6.2017
ČVN
1

Organizace školního roku 2017/2018

Ikona lupy

V příloze naleznete přehled prázdnin a organizaci školního roku 2017/2018 v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích.

Mgr. Šárka Szlaurová - 1.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
KVĚ
26
Náhled obrázku

Revitalizace lokality nad Hradčany startuje

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Lokalita nad „Hradčany“ mezi ulicemi Slezskou a Koperníkovou na Terase projde v nadcházejících měsících změnami. Stavební úpravy budou zahájeny ve čtvrtek 1. června rekonstrukcí páteřní komunikace mezi ul. Slezskou a Koperníkovou, tzv. „malé“ Beskydské. „V souvislosti s revitalizací čeká občany této lokality v nadcházejících měsících stavební ruch a dopravní omezení, proto se k nim obracím s prosbou o pochopení a trpělivost. Na druhou stranu se můžeme těšit na to, že po ukončení rekonstrukce zde vznikne 79 nových parkovacích míst a podél celé komunikace povede nový dlážděný chodník, který zvýší bezpečnost chodců. Počítá se i s novou výsadbou, takže zde přibydou i nové keře a stromy,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

Mgr. Šárka Szlaurová - 26.5.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
Nalezeno: 23 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku