QUICK NAVIGATION: Home page Šipka The town
Aktuality
Search: Find

Nalezeno: 24 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3

ZÁŘ
7
Náhled obrázku

Domov Sosna působí v Třinci už 40 let

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Již čtyřicet let poskytuje zázemí seniorům a lidem se zdravotním postižením Domov Sosna v Třinci. Kulaté výročí oslavili ve středu 6. září 2017 společně pracovníci a uživatelé Domova za přítomnosti představitelů města Třince, krajského úřadu a mnoha dalších hostů. V rámci kulturního programu, který proběhl na přilehlé zahradě, přijela seniory potěšit i oblíbená hudební kapela Moravanka.

Mgr. Šárka Szlaurová - 7.9.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ZÁŘ
4
Náhled obrázku

Stoletá schránka skrývala cenné dokumenty

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Netradičním způsobem zahájili nový školní rok na Základní škole s polským jazykem vyučovacím v Oldřichovicích. Při rekonstrukci a zateplování školy zde totiž před časem narazili řemeslníci na základní stavební kámen z roku 1906, který ukrýval schránku s neznámým obsahem. První den nového školního roku byl vhodným okamžikem zjistit, co je v ní uloženo. Za účasti starostky města Třince Věry Palkovské, ředitele Muzea Těšínska Zbyška Ondřeky a dalších hostů byla 4. září schránka ze základního kamene slavnostně vyjmuta a s velkým očekáváním byl odkryt její obsah.

Mgr. Šárka Szlaurová - 4.9.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ZÁŘ
4
Náhled obrázku

Základní škola Kaštanová v Třinci otevřela malotřídku se zážitkovým vzděláváním

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Základní škola Kaštanová v Třinci zahájila se začátkem tohoto školního roku provoz nové, tzv. otevřené třídy. Celkem 17 dětí ve věku 6-9 let nastoupilo do společné třídy pro 1. - 4. ročník. Zakusí zde vzdělávání zábavnou formou v tematických blocích, v nichž se prolínají předměty, s důrazem na zážitky a badatelství, osobní a partnerský přístup ve vztahu k učiteli a sebevzdělávání.

Mgr. Šárka Szlaurová - 4.9.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ZÁŘ
4
Náhled obrázku

Děti se mohou těšit na novou tělocvičnu

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

„Třinec dětem – Trzyniec dzieciom“. Tak zní motto vyryté do desky na základním stavebním kameni budoucí tělocvičny, která vyroste mezi ZŠ s polským jazykem vyučovacím Gustawa Przeczka a Jubilejní Masarykovou základní školou v Třinci. Nová tělocvična, na jejíž základní kámen slavnostně poklepala 4. září starostka Třince Věra Palkovská společně s polským generálním konzulem Januszem Bilskim, senátorem Jiřím Cienciałou a ředitelkami obou škol, Annou Ježovou a Darjou Hoffmannovou, poskytne žákům potřebné kvalitní a moderní zázemí pro sportovní aktivity. Tělocvična by měla stát do konce příštího roku.

Mgr. Šárka Szlaurová - 4.9.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ZÁŘ
1
Náhled obrázku

V Třinci se už nemusíte bát o svá kola

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

V první polovině října si budete moci uložit své kolo do BikeToweru, cyklověže, která vyrostla vedle železniční zastávky Třinec centrum. Cyklistům nabídne bezpečnou a levnou možnost, jak uschovat kolo nebo elektrokolo spolu s helmou nebo taškou s nákupem. Třinec se tak stane prvním městem v Moravskoslezském kraji a čtvrtým v České republice, které má aspoň jednu takovou věž k dispozici. Zároveň se jedná o další výrazný a úspěšný krok v naplňování koncepce chytrého města.

Mgr. Šárka Szlaurová - 1.9.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ZÁŘ
1

Témata zimního semestru Univerzity třetího věku

Ikona lupy

Již 5. září vstupují studenti Univerzity třetího věku do druhého semestru s těmito tématy přednášek:

05.09.2017 – Moldavsko – nejchudší země Evropy (prof. Baar)

19.09.2017 – Vietnam – kapitalismus v komunistickém hávu (prof.Baar)

03.10.2017 – Rakousko – atraktivity cestovního ruchu (doc.Havrlant)

17.10.2017 – Světlo a tma ve městech (dr. Ondřej Slach)

31.10.2017 – Myanmar – země tisíců pagod (dr. Jan Ženka)

14.11.2017 – Nové Mexiko – země okouzlení (dr. Přemysl Mácha)

Iveta Stoszková - 1.9.2017
SRP
31

Aktivity Klubu seniorů jsou v září opět pestré

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Klub seniorů města Třince, ul. Husova 404, který je součástí odboru sociálních věcí, přichází s nabídkou zářijových aktivit. Začínáme hned 1. září, kdy po revitalizaci venkovních prostor Klubu otevíráme zahradu velkým uvítáním spojeným s grilováním. Přijďte si prohlédnout novinky v naší zahradě, posedět v altánku, zahrát si kuželky nebo pétanque a k tomu si ugrilovat něco dobrého. Začínáme v 9:00 hodin.

Mgr. Šárka Szlaurová - 31.8.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
SRP
28

Informace o změně jízdních řádů

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Městský úřad Třinec, odbor dopravy oznamuje cestující veřejnosti, že od termínu celostátních změn jízdních řádů dne 03.09.2017 budou provedeny změny jízdních řádů ve vnitrostátní veřejné linkové osobní dopravě. V jízdním řádu městské hromadné dopravy (MHD) Třinec dopravce zapracoval dle provozních možností požadavky občanů města Třince. Změna se týká linky 866710 Lyžbice, Kamionka – Lyžbice, škola – aut.st. pod Kanadou – Kanada, SOŠ – Konská, válcovna C. U spoje 37 této linky dochází k opoždění odjezdu o 1 minutu, tj. odjezd v 7:05 h ze zastávky Lyžbice, škola.

Mgr. Šárka Szlaurová - 28.8.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
SRP
21

Rekonstrukce autobusové zastávky v Neborech u školy ovlivní dopravu

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

V souvislosti s plánovanou rekonstrukcí autobusového zálivu, nástupiště a chodníku u autobusové zastávky Nebory, škola bude čekat řidiče v těchto místech na silnici I/11 přechodná úprava silničního provozu. Úprava silničního provozu proběhne postupně ve třech etapách. První etapa potrvá od soboty 26.08.2017 od 07:00 h do neděle 27.08.2017 18:00 h, kdy bude v pracovním úseku vybudováno u zmiňované autobusové zastávky v obou směrech jízdy dočasné nástupiště. Zastávka bude přemístěna ve směru jízdy do Třince ve vzdálenosti zhruba do 100 m blíže k Třinci.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.8.2017
SRP
14
Obrázek ke zprávě

Stop drogám – výstava prací v městské knihovně

Ikona lupy

Odbor sociálních věcí Městského úřadu Třinec zve na komorní výstavu literárních a výtvarných prací žáků třineckých základních škol a gymnázia, které vznikly u příležitosti červnové Kampaně proti drogám v rámci soutěže "Stop drogám". Expozice je k vidění od srpna do září v knihovně na ulici Lidické.

Mgr. Šárka Szlaurová - 14.8.2017
Nalezeno: 24 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku