QUICK NAVIGATION: Home page
Aktuality
Mohlo by vás zajímat
Search: Find

Nalezeno: 35 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3  4

ČVN
23
Obrázek ke zprávě

Náměstí roztančí Přehlídka národnostních menšin

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Hudba, tanec, vynikající jídlo a dobrá zábava ovládnou náměstí Svobody v Třinci v neděli 9. července, kdy se zde uskuteční tradiční a oblíbená Přehlídka národnostních menšin. Příjemnou a přátelskou atmosféru navodí společně Poláci, Slováci, Řekové a Romové, kteří představí návštěvníkům svou typickou kulturu prostřednictvím písní a tanců v provedení svých tanečních souborů a hudebních skupin. Příchozí budou moci během celého programu také ochutnávat dobroty z národních kuchyní jednotlivých národnostních menšin.

Mgr. Šárka Szlaurová - 23.6.2017
ČVN
22
Obrázek ke zprávě

Barevné tašky na třídění odpadu

Ikona lupy

Dovolujeme si Vás informovat, že jsou opět k dispozici speciální barevné tašky na třídění papíru, plastů a skla. Distribuce tašek do třineckých domácností je součástí projektu, na kterém se podílí nezisková společnost EKO-KOM a město Třinec v rámci podpory a popularizace třídění odpadů. Praktické tašky, které usnadní třídění odpadu, jsou opakovatelně použitelné a jednoduše uskladnitelné, protože se dají navzájem spojit suchými zipem. Sady tří plastových tašek žluté, modré a zelené barvy si mohou zájemci bezplatně vyzvednout na informacích naproti hlavnímu vchodu městského úřadu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 22.6.2017
ČVN
22
Obrázek ke zprávě

Ukončení platnosti třineckých karet na MHD

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

S rozvojem moderních technologií v autobuse přestávají pomalu, ale jistě sloužit staré "třinecké" čipové karty na MHD. Pokud mají cestující kartu starší než čtyři roky, která má na sobě ještě logo Veolia Transport, a naopak na ní není logo ODISka, pak je nezbytné ji do 20. září 2017 vyměnit. Poté bude, s ohledem na technickou zastaralost, ukončena jejich funkčnost.

Mgr. Šárka Szlaurová - 22.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
ČVN
21
Náhled obrázku

Třinec bude v létě plný energie a kulturních zážitků

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Šňůra plná koncertů, představení, pohybových aktivit, interaktivních programů a workshopů je opět tady! K prázdninovým měsícům v Třinci už neodmyslitelně patří Třinecké kulturní léto (TKL), jehož čtvrtý ročník startuje v pátek 30. června v 17:00 hodin na náměstí Svobody Prázdninovou párty. V rámci tohoto multižánrového festivalu se můžete těšit na více než dvacet akcí na obou náměstích.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
21
Náhled obrázku

Přechodová lávka v Neborech na Dušinci slouží lidem

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Nová přechodová lávka v Neborech na Dušinci je otevřena pro veřejnost. Díky ocelovému mostku, který překlenuje novou cestu, tak zůstane zachováno důležité pěší propojení lokality Dušinec na stávající silnici I/11. Bez výstavby lávky a navazujícího chodníku by místní obyvatelé měli značně zkomplikovaný a o několik set metrů delší přístup např. k autobusovým zastávkám.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
20

Úvěry z Fondu rozvoje bydlení města - 2. kolo výběrového řízení

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec vyhlašuje druhé kolo výběrového řízení na úvěry ze svého Fondu rozvoje bydlení. Nová pravidla získání úvěru reagují na aktuální potřeby občanů a lidé si tak mohou nově zažádat například o úvěr s 3% úrokem na zřízení nebo prohloubení studny, zřízení vsakování dešťových vod, oplocení parcely, vydláždění chodníku nebo cesty k domu a na stavbu nebo opravu venkovního schodiště k domu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 20.6.2017
ČVN
19
Náhled obrázku

Z parčíku u hvězdárny vzniklo odpočinkové místo

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Novou podobu získal parčík v blízkosti hvězdárny Mikuláše Koperníka, kde vzniklo příjemné místo pro odpočinek. S finančním přispěním Třineckých železáren, které poskytly městu dar ve výši 600 tisíc korun na výsadbu nové zeleně, získalo Staré Město novou klidovou zónu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 19.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
19

Prázdniny v 3nci se kvapem blíží!

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Prázdniny plné zábavy a dobrodružství jsou za dveřmi! Také v letošním roce město společně s dalšími 30 organizacemi připravuje na prázdninové měsíce oblíbenou celoprázdninovou akci pro děti nazvanou Prázdniny v 3nci. Děti se mohou těšit na celkem 38 akcí s nejrůznějším zaměřením, z nichž si vybere opravdu každý. Pro Prázdniny v 3nci stále platí, že akce jsou zdarma! Už nyní mohou rodiče stáhnout a vyplnit přihlášku a dítě do akce zaregistrovali na http://prazdniny.trinecko.cz/, kde lze najít i podrobný program. Sledovat můžete i prázdninový facebook https://www.facebook.com/prazdniny.v3nci/

Mgr. Šárka Szlaurová - 19.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
ČVN
16
Náhled obrázku

Třinec patří mezi tři nejatraktivnější místa pro investory v České republice

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Velká pocta se včera dostala Třinci od agentury CzechInvest v pražském paláci Žofín, kde bylo naše město v rámci slavnostního galavečera vyhodnoceno jako jedno ze tří nejatraktivnějších míst pro investory v České republice. Třinec před nedávnem získal ve srovnávacím výzkumu titul Město pro byznys Moravskoslezského kraje a zároveň se stal krajským vítězem i v nové kategorii s názvem Investičně atraktivní region vyhlášené agenturou CzechInvest. Díky tomuto výsledku byl vybrán do celorepublikového kola mezi šest finalistů. Cenu za 3. místo převzala na pražském Žofíně ve čtvrtek 15. června starostka Třince Věra Palkovská.

Mgr. Šárka Szlaurová - 16.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
16
Náhled obrázku

Nadaní žáci a studenti převzali ocenění

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

S koncem školního roku už podvacáté ocenilo město Třinec nejlepší žáky a studenty třineckých škol. Úspěchy našich mladých talentů nemohou zůstat bez povšimnutí, proto každoročně na závěr školního roku probíhá v kulturním domě TRISIA slavnostní vyhodnocování těch nejlepších. V letošním roce si ocenění odneslo 20 žáků a studentů základních a středních škol. Z dvaceti vyznamenaných byli vybráni dva nejlepší, kteří obdrželi sošku a titul Talent roku v oblastech kultura a sport.

Mgr. Šárka Szlaurová - 16.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
Nalezeno: 35 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3  4
Hledat text  

Nalezeno: 6 záznamů. Zobrazeno: 1 - 6    

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017

/ Zobrazit celé téma /
Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.
Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízíme společně!
Jak to bude fungovat v Třinci? Každoročně v rámci oslav Dne Země uklízíme v měsíci dubnu. Kdo bude mít zájem přidat se k úklidu, zajistíme pytle na odpad, přistavení bikranu a následný odvoz a likvidaci vysbíraného odpadu. Úklidy mohou organizovat osadní výbory, občanská sdružení nebo i skupiny občanů. K akci se však samozřejmě mohou přidat všichni bez rozdílu věku, kterým není stav naší přírody, našeho města lhostejný.
Se svými požadavky kontaktujte Městský úřad Třinec, odbor životního prostředí a zemědělství.
Kontakt tel.: 558 306 319, 558 306 320
e-mail: ivona.adamikova@trinecko.cz, johana.kubienova@trinecko.cz
3.3.2017 11:00

Obchvat Třince Nebory - Bystřice

/ Zobrazit celé téma /
V souvislosti se zahájením výstavby obchvatu Třince budou na tomto místě zveřejňovány informace týkající se stavby. Aktuální informace související s dopravními omezeními najdete rovněž v odkazu Doprava na úvodní stránce www.trinecko.cz.
V případě dotazů souvisejících se stavbou se mohou občané obracet na tyto kontaktní osoby:

Oldřichovice – Bystřice - Ing. Karel Strakoš, tel. 602 213 187

Nebory - Oldřichovice - Ing. Michal Burda, tel. 724 333 070.
29.9.2014 10:04

Ze života třineckých škol

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tématu dáváme prostor třineckých školám, které mají zájem podělit se s širokou veřejností o zajímavé aktivity, nejrůznější projekty a informovat o úspěších svých žáků a studentů.
29.11.2013 08:53

Občanské záležitosti

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tématu naleznete nejčastější otázky a odpovědi spojené například s vyřízením občanského průkazu, cestovního pasu, zařízením svatby, rodného listu, trvalého pobytu a dalších záležitostí ve vztahu občan a úřad.
25.2.2013 09:37

Bydlení a prostory v majetku města

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tematicky zaměřeném odkazu zveřejňujeme odpovědi na nejčastější dotazy občanů týkající se bydlení v městských bytech, pronájmů prostor a dalších záležitostí spojených se správou majetku města.
4.2.2013 13:58

Via Lyžbice

Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice/ Zobrazit celé téma /
V tomto odkazu se můžete dovědět podrobné informace k podjezdu Via Lyžbice.
10.1.2012 15:37
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku