Odkazy

Odkazy


Třetí věk
Portál, který provozuje Mgr. Vlasta Otychová s týmem dobrovolných spolupracovníků, se tematicky člení do řady rubrik. Nejvíce vyhledávané jsou články o zdraví a soutěže, v nichž je možné vyhrát zajímavé ceny. Denně zde přibývá několik příspěvků. V rubrice Zeptejte se odpovídají na dotazy čtenářů lékaři, psychologové a odborníci na počítače.
http://www.tretivek.cz/

Vital plus - časopis nejen pro seniory
Internetová verze oblíbeného časopisu, který se věnuje postavení seniorů ve společnosti. Obsahuje rozhovory a témata, která si jinde nepřečtete.
http://www.vitalplus.org/

Šedesátka
Provozovatelem webu Šedesátka je pardubické občanské sdružení CENTRED. Web se člení do rubrik Aktivní senior, Senior v nesnázích, Senior v rodině, Senior v regionu, Diskuze a Zápisníky
http://sedesatka.cz/

SENSEN
Nadace Charty 77/Konto BARIÉRY oslovuje projektem Senzační senioři aktivní seniorskou veřejnost. Na portálu je možné zapojit se například do tvorby Národní kroniky, což je unikátní archiv vzpomínek pamětníků. Zachycuje události osobního a místního významu, které jsou ukládány v Národním muzeu pro příští generace. Kluby SENSEN jsou rozmístěny po celé republice a vytvářejí neformální spojení starších lidí. Klubové programy se orientují i na vzdělávání, podporu počítačové gramotnosti, osobnostní rozvoj a pohybové aktivity. Portál přináší aktuality z regionů, soutěže, lékovou poradnu ve spolupráci s IKEM a bezpečnostní poradnu orientovanou na prevenci kriminality.
http://www.sensen.cz/uvodni-stranka/

Seniorum
Portál provozuje občanské sdružení Život90 za podpory Nadace České spořitelny. Nabízí aktuality z nejrůznějších oblastí, diskusní fórum, poradenství odborníků, virtuální výstavy, různé produkty a služby a další rubriky.
http://www.seniorum.cz/

Život 90
Stránky občanského sdružení Život 90 obsahují diskuzní fórum pro seniory, zpravodaj Senioři, ukázky z časopisu Generace a informace o dalších aktivitách sdružení
http://www.zivot90.cz/

Pečující on-line
Cílem projektu www.pecujici.cz je vzdělávání pečujících o těžce chronicky nemocné starší rodinné příslušníky a podpora jejich prestiže. Stránky by měly být jejich pomocníkem a mostem k vytváření svépomocných skupin a center pečujících osob, a to bez ohledu na typ postižení rodinného příslušníka. Obsahují kalendář akcí, příručky ke stažení, poradnu, diskusní klub, aktuální články a odkazy.
http://www.pecujici.cz/

Rada seniorů ČR o.s.
Stránky občanského sdružení Rada seniorů České republiky informují o činnosti organizace, nabízejí vstup do několika poraden pro seniory, z archivu je možné si stáhnout noviny ve formátu pdf Doba seniorů, a to od čísla 1/2005.
http://www.rscr.cz/

Kvalitní a zdravý život ve stáří

http://www.zdravy-senior.cz/

Moudrý senior
Nový web s názvem "Moudrý senior" je zaměřen na ochranu seniorů a zpříjemnění jejich volného času. Cílem webu je napomáhat k jednoduššímu přechodu z produktivního věku do let seniorských. Nejvíce informací zde lze získat z oblasti zdravotnictví a stárnutí (s důrazem na prevenci chorob). Další oblastí je právní okénko, kde lze nalézt rady, jak postupovat v různých životních situacích běžného života seniorů. Neméně důležitou oblastí jsou finance, a proto se webové stránky také zabývají zvyšováním finanční gramotnosti, které souvisí s důsledným upozorňováním na "nekalé praktiky" řady prodejců, kteří se neoprávněně obohacují na úkor seniorů. Rovněž zde lze nalézt oblast pojišťovnictví a ochrany majetku. Další hlavní částí webového projektu je oblast zaměřená na aktivní život lidí v seniorském věku. Je zacílena na kulturu dle akcí, pořádaných v jednotlivých krajích České republiky. Následně je pravidelně doplňována o nové kulturní akce. Další oblastí je cestování,výlety a dovolené. Součástí webových stránek je i fórum, kde mohou čtenáři sdílet své příběhy, vyměňovat recepty nebo také navazovat nová přátelství.
www.moudrysenior.cz

Web i60.cz
Webové stránky i60.cz nesou podtitul "Tahle země není jenom pro mladý". Najdete zde informace pro seniory z různých oblastí - např. zábava, cestování, gastronomie, zdraví apod. Součástí webu jsou i čtenářské rubriky Můj příběh, Moje rodina a Moje proza/poezie.
http://www.i60.cz/

Žít déle doma
Občanské sdružení Život 90 spustilo nové webové stránky k projektu "Žít déle doma". Pomocí těchto stránek chce o.s. Život 90 zvýšit povědomí celé společnosti o možnostech péče o seniory. Na stránkách tak můžete najít informace o různých terénních a ambulantních sociálních službách a zdravotních službách, díky kterým mohou senioři se sníženou soběstačností zůstat doma a nemusí se stěhovat do ústavních zařízení.
http://www.zitdeledoma.cz/index.php?r=site/index

Penzista
Penzista.net je webový portál, kde najdete informace z oblastí zdraví, vzdělávání, služeb apod.
http://www.penzista.net/

Šťastní senioři
Denní internetový časopis www.stastniseniori.cz , který je vhodný pro seniory a celou rodinu. Jsou zde například rubriky zábava, zábavné testy, kreslené vtipy, naše e-knihy, zvyky a tradice, pranostiky, cestujeme Česko, Slovensko a Evropa, peníze, důchody a další.
http://www.stastniseniori.cz/

Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku